ABD'li Ron Paul: İmparatorluğumuzun sonu geliyor!

Cumhuriyetçi Parti'nin liberteryen kanadından, öncü fikirleriyle tanınan Ron Paul, ABD'nin ani ve dehşet verici bir sona doğru sürüklendiğini söyledi.

ABD'li Ron Paul: İmparatorluğumuzun sonu geliyor!
ABD'li Ron Paul: İmparatorluğumuzun sonu geliyor!
GİRİŞ 04.01.2018 20:41 GÜNCELLEME 04.01.2018 20:42
Bu Habere 301 Yorum Yapılmış

ABD'nin tanınmış Cumhuriyetçilerinden, eski başkan adayı ve eski Teksas Senatörü, Ron Paul, Başkan Donald Trump'ın kendisini mali istikrar konusunda başarılı bulmasını eleştirdi.

"SİSTEM ÇÖKECEK, ABD SOVYETLER BİRLİĞİ GİBİ DAĞILACAK"

Russia Today (RT) televizyonuna demeç veren Paul, "ABD'nin umursanmadan büyüyen borçlarıyla askeri harcamaları, eninde sonunda sistemin çökmesine ve Sovyetler Birliği'nin son günlerindeki gibi yanıp kül olmasına yol açacak" değerlendirmesini yaptı.

 

"TRUMP YAKLAŞMAKTA OLAN EKONOMİK ERİMEYİ ENGELLEYEMİYOR"

Trump'ın ticari zekasını ABD yönetimine entegre etmekle övündüğünü, ancak yaklaşmakta olan ekonomik erimeyi dahi engelleyemediğini savunan Paul, "Ben ekonomik açıdan bakıyorum. Bence Sovyet sisteminin çöküşüne ABD'deki askeri yapılanma yol açmadı. Sovyetler, bizim gibi serbest piyasa insanlarının tamamen yaşayamaz bulduğu bir sistemle çalışıyorlardı" dedi.

"İMPARATORLUĞUMUZUN SONU GELİYOR, ANİ VE DEHŞET VERİCİ BİR SONA DOĞRU GİDİYORUZ"

Faşizm, sosyalizm, komünizm, hatta Keynescilik'in yaşayabilir sistemler olmadığı ve kaçınılmaz olarak çökeceği, aynı durumun ABD için de geçerli olabileceğini yorumunu yapan Paul, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sovyet sisteminde olduğu gibi ani ve dehşet verici sona doğru gidiyoruz. Benzer bir süreç olmayacak zira orada bazı ülkeler Sovyet sisteminden ayrılmıştı. Bizim eyaletlerimiz ayrılmayacak, ancak dünya genelinde imparatorluğumuzu daha fazla finanse edemeyeceğimize samimi olarak inanıyorum. Bize ait olduğunu iddia etmesek de, imparatorluğumuz büyük miktarda para ve nüfuz gerektiriyor ve biz imparatorluğu bir arada tutmak için silahla tehdit edip yaptırımları kullanıyoruz. Artık sona yaklaştığımızı düşünüyorum."

ETİKETLER
senatrö
YAZDIR
YORUMLAR 301
 • v. ali 3 yıl önce Şikayet Et
  inşallah inşalah dünya rahat ederdi.
  Cevapla
 • ADEM ADEMOĞLU 3 yıl önce Şikayet Et
  Doğru söze ne denir
  Cevapla
 • Yakub 3 yıl önce Şikayet Et
  Doğru söze ne denir!
  Cevapla
 • Tokatlı 3 yıl önce Şikayet Et
  275. yorum benden. hepinizin duasina AMİİİN diyorum. ve küçük bir not abd nin batmasini hizlandirmak istiyorsak. abd dolarını kullanmayalim.
  Cevapla
 • vatandaş rıza 3 yıl önce Şikayet Et
  bu daha iyi günleriniz,daha beter olun o mazlumların ahı tutuyor yok olasınız inşallah..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Karaismailoglu duyurdu: Asırların hayali için geri sayım başladı
İmamoğlu Yunanistan'da: Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna cevap! Türkiye'yi şikayet etti