ABD'de bombalı paketle saldırı!

ABD'nin Teksas eyaletine bağlı Austin kentinde 2 Mart'ta bir eve gönderilen bombalı paketin ardından aynı bölgede başka bir eve daha gönderilen bombalı paketin patlaması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

ABD'de bombalı paketle saldırı!
ABD'de bombalı paketle saldırı!
GİRİŞ 13.03.2018 09:18 GÜNCELLEME 13.03.2018 09:48
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

ABD'nin Teksas eyaletine bağlı Austin kentinde 2 Mart'ta evine gönderilen bombalı paketin patlatılması sonucu hayatını kaybeden 39 yaşındaki şahıstan sonra bugün yine bir eve bombalı paket gönderildi. Eve gönderilen paketin patlatılması sonucu 17 yaşındaki şahıs hayatını kaybederken, bir kadın da yaralandı.

İHA'nın haberine göre polis Şefi Brian Manley, iki saldırının birbiriyle bağlantılı olma ihtimali üzerinde durduklarını belirterek, "Saldırılar yöntem olarak göz ardı edilemeyecek benzerlikler taşıyor" dedi. Her iki saldırıda da kullanılan paketlerin gece kapının önüne bırakıldığını söyleyen Manley, paketlerin herhangi bir posta veya kurye hizmeti ile gönderilmediğini, her iki saldırının kurbanlarının da Afrikalı-Amerikalı kökenli olmasından dolayı ırkçılık ve nefret saldırıları olabileceğini açıkladı. Manley, federal soruşturmanın ATF-Alkol, Tütün, Silah ve Patlayıcılar Bürosu öncülüğünde yapıldığını sözlerine ekledi.

 

 

Saldırıları araştıran Federal Soruşturma Bürosu (FBI) San Antonio Bölge Sözcüsü Michelle Lee ise, "FBI, her iki saldırıyı da inceliyor ancak ana soruşturmayı şu an polis yürütüyor" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • çapraz ateş 3 yıl önce Şikayet Et
    abd her yerin patlasın yok olursun inşallah bu patlatma işlerini her kötülüğü öğreten zaten sensin
    Cevapla
  • ibrahim 3 yıl önce Şikayet Et
    Türkiye'de ATF alkol tütün silah patlayıcılar brosu kurulmalı yada ihtiyaca yönelik emniyet teşkilatında farklı birimler brolar açılıp alanın da uzman kadrolar yetiştirilmeli..
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na cevap: Siyasi ahlakla bağdaşmaz
Yunan Bakan'dan hadsiz sözler! Türkiye'nin hamlesi korkuttu