Anastasiadis'ten Türkiye'yi AB'ye şikayet etti

Kıbrıs lideri Nikos Anastasiadis, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen Avrupa Birliği (AB)-Batı Balkanlar Zirvesi'nde konuştu. AB yetkililerine Türkiye'yi şikayet eden Anastasiadis, Kıbrıs'ta Türkiye'nin garantörlüğünün sona erdirilmesini istedi.

Anastasiadis'ten Türkiye'yi AB'ye şikayet etti
Anastasiadis'ten Türkiye'yi AB'ye şikayet etti
GİRİŞ 18.05.2018 14:02 GÜNCELLEME 25.05.2018 17:03
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Sofya'da düzenlenen AB-Batı Balkanlar Zirvesi'nde konuşan Nikos Anastasiadis, "Türkiye gibi ülkeler azınlıkların korunması bahanesiyle aslında bölgenin istikrarını tehdit ediyor" iddiasında bulundu.

Anastasiadis, "Durumu endişeyle takip ediyoruz ve özellikle Türkiye gibi bazı devletlerin oynamaya çalıştıkları rolü ve bu rolün Batı Balkanlar ile geniş bölge için ne derece istikrarsızlaştırıcı olarak faaliyet gösterebileceğini ele almakla yükümlüyüz" dedi. 

 

 

TÜRKİYE'Yİ ŞİKAYET ETTİ

AB yetkililerine Türkiye'yi şikayet eden Anastasiadis, Kıbrıs'ta Türkiye'nin garantörlüğünün sona erdirilmesini istedi. "Halklarımızın barış, istikrar ve refahını garanti edebilecek tek güvenilir ortak Avrupa Birliği'dir" ifadelerini kullanan Anastasiadis, "Hiçbir üçüncü güç, geniş bölge için umut verici bir yarın sağlayamaz ve hepimiz bunu çok iyi biliyoruz.

Avrupa Birliği'nin faaliyetleri sayesinde üçüncü tarafların müdahale olasılığını nasıl önlediğini görmesi gerekir" diye konuştu. Rum medyası da 'Türkiye'nin (Batı Balkanlar'a) sızması önlensin' manşetleriyle haberi duyurdu.

YORUMLAR 23
 • Yazık 4 yıl önce Şikayet Et
  Yıllardır aynı muhabbet Kıbrıs'ta Türkiye'nin bir ili olsun zaten ülke statüsünde tanıyan kimse yok böylece bu muhabbette bitmiş olur
  Cevapla
 • Hasan Cihat 4 yıl önce Şikayet Et
  ey RUM bozuntusu ey AB ellerini balkanlardan cek sizi istemiyoruz...
  Cevapla
 • Vatandas 4 yıl önce Şikayet Et
  Bize kıbrıs in tamamını almadikca rahat yok
  Cevapla
 • ahmet mehmet 4 yıl önce Şikayet Et
  jahudi uşaklari bunlar jahudi ne derse yapiyorlar .
  Cevapla
 • Hakan 4 yıl önce Şikayet Et
  Ac köpekler.AB koydu yüzlerce milya borcu.gecirdi boynunuza tasmayı kurtulun bakalim.lo zurna önce karninizi doyurun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İBB'nin dergisinde LGBT propagandası: Kuşatma altındaki sanat!
Akaryakıt fiyatlarına indirim geliyor