Bir ülke daha büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyor!

Paraguay önümüzdeki günlerde İsrail Büyükelçiliği'ni Tel Aviv'den Kudüs'e nakledeceğini açıklarken Amerika ve Guatemala'dan son üçüncü ülke oldu.

Bir ülke daha büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyor!
Bir ülke daha büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyor!
GİRİŞ 19.05.2018 10:22 GÜNCELLEME 19.05.2018 10:36
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

ABD ve Guatemala'dan sonra Güney Amerika ülkelerinden Paraguay da önümüzdeki günlerde İsrail Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e nakledecek.

PARAGUAY BÜYÜKELÇİLİĞİNİ KUDÜS'E TAŞIYOR

 

 

Paraguay'ın Kudüs Büyükelçiliğinin Salı günü açılacağı bildirildi. İki ay sonra Devlet Başkanlığı görevini devralacak olan Benitez konunun kendisine danışılmadığını açıkladı. Paraguay Dışişleri Bakanı Eladio Loizaga bir radyoya yaptığı açıklamada Büyükelçiliğin önümüzdeki günlerde açılmasının planlandığını söyledi. Paraguay hükümet sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre Kudüs Büyükelçiliği Salı günü Paraguay Devlet Başkanı Horacio Cartes'in de hazır bulunacağı törenle hizmete girecek.

TARTIŞMALARA YOL AÇTI

Loizaga Devlet başkanı Cartes'in sekiz ay önce Büyükelçiliğin nakline karar verdiğini ve bu adımın diğer devletlerin Büyükelçiliklerini Kudüs'e nakletmeleriyle ilgisinin olmadığını belirtti.

Kudüs'e taşınma kararı Paraguay'da tartışmalara yol açtı. İki ay sonra devlet başkanlığı görevini Cartes'ten devralacak olan Mario Abdo Benitez konunun kendisine danışılmadığını söyledi.

Dışişleri Bakanı'nın ifadesine göre Cartes Büyükelçilikle ilgili kararı 2016 yılında İsrail'e yaptığı ziyaretten sonra verdi. Loizaga "Hükümet merkezi Kudüs'te. Devlet Başkanlığı ve Başbakanlık Kudüs'te. Resmi ziyaretler de Kudüs'e yapılıyor", dedi. Paraguay Dışişleri Bakanı Büyükelçiliğin nakledilmesinin Filistinlilerle "yoğun ve son derece sıkı" işbirliği yapmalarına mani teşkil etmediğini söyledi.

YORUMLAR 25
 • Mert 5 yıl önce Şikayet Et
  bu ülke istanbul nüfusunun yarısına sahip degil artı aclıklarından ne yapacaklarını sapıtıyorlar belki yagcilik yaparlarda yahudileri9 birkaç kemik kapabilirimiyiz misali, dünyanında en zavallı milleti tarihlerini ve şimdiki durumu iyi okuyun
  Cevapla
 • kasim 5 yıl önce Şikayet Et
  Hepsini bi araya toplayan rabbimin bi bildiği vardır
  Cevapla
 • Gakkoş 5 yıl önce Şikayet Et
  Beslemede sahibi nereye gider ise oda onu takip eder yoksa kemik keselir.
  Cevapla
 • Dağdelenoğlu 5 yıl önce Şikayet Et
  Paraguay, İsrail dışında, bir daha bu coğrafyada tutunamaz.
  Cevapla
 • Baaaa 5 yıl önce Şikayet Et
  İsraille savasmanın vaktı geldide geciyor gec kalmadın halledilmelı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İran BM yetkilisi: Saldırı sonuçlandı sayılır
Genç Semih'in golü Beşiktaş'a yetmedi