Ağzı kulaklarında! Ivanka Trump'a büyük kıyak

Çin, son üç ayda, ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump'a ait 13 ticari markayı tescil etti.

Ağzı kulaklarında! Ivanka Trump'a büyük kıyak
Ağzı kulaklarında! Ivanka Trump'a büyük kıyak
GİRİŞ 29.05.2018 12:27 GÜNCELLEME 29.05.2018 12:29
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Çin Marka Tescil Ofisi verilerile göre Ivanka Trump, son 3 ayda, aralarında bebek battaniyesi, tabut, parfüm, makyaj malzemesi, kase, ayna ve mobilya, kitap, kahve, çikolata ve bal olan markalı ürünler için ticari tescil onayı aldı.

Trump'a ayrıca 8 ürün için de geçici ticari marka tescili verildi. Söz konusu tescillere 3 ay içinde itiraz edilmemesi durumunda onlar da kalıcı hale gelecek. 
Başkanın kızının halen ülkede 36 aktif marka tescili, 25 marka için de yanıt bekleyen tescil başvurusu bulunuyor.

 

 

Merkezi Washington'da bulunan Etik ve Sorumluluk İçin Yurttaş İnisiyatifi temsilcisi Noah Bookbinder, Ivanka Trump'ın Beyaz Saray'daki nüfuzu, başkanın dış temaslarındaki etkinliği göz önüne alındığında ticari faaliyetlerden uzak kalmama konusundaki tercihini eleştirdi.

Bookbinder, "Bu durum yolsuzluk konusunda ciddi sorunlar ortaya çıkarabilir. Babasının görevine bağlı konumunu kullanarak kendine mali fayda sağlaması veya başka ülkelerin kendi markalarına yönelik muamelesinin karar alma süreçlerini etkilemesi ihtimali soru işaretleri yaratıyor." değerlendirmesinde bulundu. 

Ivanka Trump, markalarının yönetiminde doğrudan ve aktif olarak yer almasa da satışlardaki kar payından yüzde almayı sürdürüyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Hasan 2 yıl önce Şikayet Et
  Sanki ölmeyecek misin gavur.
  Cevapla
 • vatan 2 yıl önce Şikayet Et
  Para para Para, Amerika yi yahudiler yonetiyor niye, butun dunyaya musulat étiler, niye, para para para, bu gagurlar tek bir paraya taparlar
  Cevapla
 • Dağdelenoğlu 2 yıl önce Şikayet Et
  Babası Çin ile ticaret savaşı yaparken, güney Çin denizinde iki ülke askeri alanda da gerilim yaşarken, kızına bu kıyak niye? Baba Tramp bu oltaya gelip, çin ürünlerine ayrıcalık tanır mı acaba?
  Cevapla
 • Bayburtlu 2 yıl önce Şikayet Et
  çok hoşuma gidir ezez duymasin keser beni
  Cevapla
 • Hüseyin 2 yıl önce Şikayet Et
  Trump bir Yahudi olmasa kizini bir Yahudi kesinlikle almaz, şu an abd ye çalışmıyor yine yahudilere çalışıyor. sözde abd görünüyor aslında yok öyle birşey bu marka izin oluşumu yine israil güdümlü dur.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Aliyev'den son dakika Türkiye açıklaması! Kirli planı bozdu!
İş dünyasından yeni ekonomik programa destek: Sıçrama tahtası olacak