Almanya'dan tüm Avrupa'ya Türkiye çağrısı

Almanya Dışişleri Bakanı Maas, ABD’nin Türkiye’ye uyguladığı yaptırımlara karşı Avrupa’nın tepki göstermesi gerektiğini söyledi.

Almanya'dan tüm Avrupa'ya Türkiye çağrısı
Almanya'dan tüm Avrupa'ya Türkiye çağrısı
GİRİŞ 27.08.2018 15:59 GÜNCELLEME 27.08.2018 16:06
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Basın mensuplarına açıklama yapan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ABD’nin, Avrupa ve Almanya’yı ilgilendiren yaptırım politikasına yanıt verilmesi için Avrupalıları kışkırttığına dikkat çekti. Maas yaptığı açıklamada, “Rusya, Türkiye ve Çin’e uygulanan ve belki de ileride diğer ortaklarımıza uygulanabilecek plansız ve spesifik olmayan yaptırımlar nedeniyle ABD’ye tepki göstermeliyiz” dedi.

"ABD İLE İLİŞKİLERİ GÖZDEN GEÇİRME VAKTİ GELDİ"

 

 

Maas, 3 Ekim’de ABD’de başlayacak “Almanya Yılı”nın Amerikan yönetimine yönelik yeni siyaset geliştirilmesi için kullanılabileceğine işaret ederek, “Transatlantik ortaklığını bilinçli, eleştirel ve hatta özeleştiriye dayalı bir şekilde gözden geçirmenin zamanı geldi” dedi.

ABD’NİN YENİ RUSYA YAPTIRIMLARI BUGÜN DEVREYE GİRDİ

İngiltere’de yaşayan eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızının Rusya tarafından zehirlendiği şüphesiyle ABD, Rusya’ya yönelik yeni yaptırımlarını bugün yürürlüğe koydu.

Yaptırımlar gereğince, Rusya'ya 'acil insani yardım' gerekmedikçe her türlü dış yardımın yapılması, silah ve hem askeri hem sivil amaçlarla kullanılan ürünlerin ihracatı yasaklanmıştı. Öte yandan, Rusya'ya herhangi bir kurum, ajans tarafından veya ABD hükümetinden herhangi bir araç üzerinden kredi, kredi garantisi ya da finansal destek sağlanması yasaklandı.

YAZDIR
YORUMLAR 44
 • usta 1 yıl önce Şikayet Et
  almanlar babasının hayrına bize destek çıkmıyor Türkiye almanyanın en büyük pazarı euro yüksek olduğu için Türkiye ihtiyacını uzak doğudan karşılamaya başladı onlardan ne alıyoruz diye sorarsanız araba ve tüm endüstri ürünler kesici delici yapı makineleri yer yüzünde almanlar kadar tescilli ırkcı millet yoktur. turist olarak gidenler bunu anlamaz.
  Cevapla
 • AgoN 1 yıl önce Şikayet Et
  Ayıdan Post Gâvurdan Dost Olmaz.Var bu işte bi iş.Dikkât etmek lâzım !
  Cevapla
 • cesto 1 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemizi yıkamayan şey güçlendirir evelallah
  Cevapla
 • veli 1 yıl önce Şikayet Et
  bunlar bi alicengiz oyununda gibi Türkiye dikkatli olması gerekir
  Cevapla
 • 5 DEN BÜYÜK 1 yıl önce Şikayet Et
  Avrupanız elden gitmeden türkiyeye iyi davranın yoksa türkiye yerinde durur siz dağılırsınız rusya çin gelir tepenize biner.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sınırda tehlikeli hamle! Metina Dağı'na konuşlandılar
Ali Babacan'dan akıllara zarar '17-25 Aralık' yorumu! Büyük tepki çekti