Türkiye'den Gambiya ordusuna destek

Türkiye'den Batı Afrika ülkelerinden Gambiya ordusuna ekipman yardımı yapıldı.

Türkiye'den Gambiya ordusuna destek
Türkiye'den Gambiya ordusuna destek
GİRİŞ 24.09.2018 22:26 GÜNCELLEME 24.09.2018 22:26

Türkiye'den gelen donanımın başkent Banjul'daki askeri karargahta  törenle sunuluşuna Gambiya  Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tümgeneral Yankuba  Drammeh, Türkiye'nin Banjul Büyükelçisi İsmail Sefa Yüceer ile çok sayıda asker  katıldı.

Büyükelçi Yüceer, törende yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Gambiya  Silahlı Kuvvetlerine eğitim ve lojistik alanlarında her türlü desteği yapacağını  belirterek, "Bu çerçevede her yıl Türkiye, silah dışında Gambiya'ya lojistik  desteği sağlayacak." dedi.
 
Gambiya Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tümgeneral Drammeh, Türkiye'den gelen desteği, Gambiya Silahlı Kuvvetlerinin operasyonel hazırlığını geliştirmesine yardımcı olacağını kaydetti.
 
Drammeh, "Bu, Türk hükümeti ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden aldığımız  ilk yardım değil. Bu jest otuz yıldır devam ediyor ve iki ülkenin arasındaki ilişkiler karşılıklı güven, anlayış ve yüksek iş birliği üzerene kuruldu." diye konuştu.

Gambiya ordusunun donanımı için Türkiye'den gelen ekipmanların  arasında 5 bin askeri üniforma, 5 bin su şişesi, bin 359 kütüklük ve 100 askeri  çadır bulunuyor.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Unutulmayacak fotoğraflarla '15 Temmuz gecesi'
Fahrettin Altun paylaştı: 15 Temmuz gecesi daha önce yayınlanmamış görüntüler!