Macaristan'dan Fransa tepkisi: Sömürgeniz değiliz!

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Macaristan hükümetini eleştirip, Avrupa'daki radikallerin durdurulması gerektiği şeklinde açıklama yapan Fransa'nın Avrupa Birliği (AB) Bakanı Nathalie Loiseau'ya tepki gösterdi.

Macaristan'dan Fransa tepkisi: Sömürgeniz değiliz!
Macaristan'dan Fransa tepkisi: Sömürgeniz değiliz!
GİRİŞ 09.10.2018 09:36 GÜNCELLEME 09.10.2018 09:36
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto yaptığı açıklamada, Loiseau'nun, Macaristan'ı açık bir şekilde aşağıladığını ama hükümetinin tüm gücüyle ülke güvenliğini korumaya devam edeceğini ve geri adım atmayacağını söyledi.

Ülkede düzenlenen son üç seçimde de Macarların 3'te 2'lik çoğunlukla Viktor Orban'ı ve hükümetini seçtiğini hatırlatan Szijjarto, Fransız bakanın, Macarlara saygı duymadığını ve Macarların verdiği kararı kabullenemediğini öne sürdü.

 

 

MACARİSTAN FRANSA'NIN SÖMÜRGESİ DEĞİL

Avrupa'da tarihi bir mücadelenin verildiğini ve mücadelenin sonucunu gelecek yıl düzenlenecek Avrupa Parlamentosu seçimlerinde Avrupalıların vereceğini kaydeden Szijjarto, ''Macar hükümeti savaşta bir adım bile geri çekilmeyecek. Karşı taraf ne kadar güçlü olursa olsun tüm gücüyle Macaristan güvenliğini koruyacak. Macaristan Fransa'nın sömürgesi değil.'' diye konuştu.

Bakan Loiseau, L'Obs dergisine yaptığı açıklamada, Macaristan'ın yanlış yolda yürüdüğünü, Avrupa'daki radikallerin durdurulması gerektiğini belirtmiş ve Macar hükümetine karşı tarihi bir mücadelenin verilmesi gerektiğini söylemişti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
macaaristan
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Levent 1 yıl önce Şikayet Et
  soydaş macar halkının yanındayız
  Cevapla
 • Euro'da 1 yıl önce Şikayet Et
  Kaşıkkavgası
  Cevapla
 • Turan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bize yaklaşanı yakıyorlar,,,
  Cevapla
 • ati 1 yıl önce Şikayet Et
  evet aynen
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Günün gazete manşetleri
Bakan Koca paylaştı, dünyaya örnek olacak! Gece yarısı gururlandıran paylaşım