Arap dünyasından güç gösterisi: Tatbikat başladı!

Arap ülkelerinin ortak tatbikatı "Arap Kalkanı 1" Mısır'da başladı.

Arap dünyasından güç gösterisi: Tatbikat başladı!
Arap dünyasından güç gösterisi: Tatbikat başladı!
GİRİŞ 04.11.2018 09:03 GÜNCELLEME 04.11.2018 09:05
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Arap ülkeleri arasındaki askeri iş birliğini kuvvetlendirmek ve savaş kabiliyetini artırmak amacıyla düzenlenen tatbikat Mısır'ın ev sahipliğinde başladı. 

Mısır, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Bahreyn ve Ürdün'ün katılacağı tatbikatta Fas ve Lübnan, gözlemci olarak yer alıyor. 

 

 

Mısır'ın kuzeybatısındaki Muhammed Necib Askeri Üssü'nde yapılacak tatbikatın 16 Kasım'a kadar sürmesi planlanıyor.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan habere göre, tatbikata katılan Suudi Arabistan birliklerinin komutanı Abdullah bin Hüseyin es-Sebii, tatbikatın askeri iş birliğini geliştirmeyi amaçladığını söyledi.

Sebii, tatbikatın terörle mücadele, sınırdaki köyleri temizleme ve güvenliğini sağlama, patlayıcılarla mücadele, kıyı güvenliği, kara, deniz ve hava muharebesiyle ilgili bir dizi faaliyeti içerdiğini belirtti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 13
 • Hakkı 1 yıl önce Şikayet Et
  Arapların son durumları nedeniyle artık Arap ismi cehaleti, köle olmayı , hazır yeyiciliği, bedavacılığı ,hainliği çağrıştırıyor. Bu yüzyılda bile inatla sözde geleneksel entarileriyle yabancı ülke ziyaretine giden , deveden inip jeep e binen petrol bitince birbirini yemeye başlayacak bir güruh. Avrupa ve Amerika için mal satılan en önemli pazar ve petrol kaynağı. Ne zaman akıllanıp isyan edip krallığa karşı duracaksınız cahiller
  Cevapla
 • Sinasi 1 yıl önce Şikayet Et
  Araplar ve savas haa.. yok yok arap= mülteci
  Cevapla
 • arabius 1 yıl önce Şikayet Et
  arap ve tatbikat, iyi güldüm akşam akşam
  Cevapla
 • Aslan yürek 1 yıl önce Şikayet Et
  Mazlum ların kanın dan beslenen vampir ler tatbi kat sizin neyini ze siz gücünü zün yettiği silah sız insalara kafa tutar sınız yi yorsa israile kafa tut ta görelim müslüman olduğunu nerde o yürek ama size tavsiyem Dünyada 1 tane Aslan var oda Türkiye Mazlumun tek savunucusu bir mazlum için dünyayı dar ederiz zalime Osmanlı sillesini vuru ruz biz her yerdeyiz deniz de karada havada
  Cevapla
 • uaslan 1 yıl önce Şikayet Et
  Kimin silahları ile kime gövde gösterisi bu.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MSB'den peş peşe açıklamalar
Luiz Gustavo için 10 milyon euro!