Melania Trump istedi, Beyaz Saray kovdu!

ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania Trump'ın Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi üyesi ve Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Mira Ricardel'i görevden aldırdığı ileri sürüldü.

Melania Trump istedi, Beyaz Saray kovdu!
Melania Trump istedi, Beyaz Saray kovdu!
GİRİŞ 14.11.2018 10:07 GÜNCELLEME 14.11.2018 10:07
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Melania Trump'ın Sözcüsü Stephanie Grisham, Ricardel'in görevinden alındığına dair haberler üzerine yaptığı açıklamada, "First Lady makamının görüşü, onun (Mira Ricardel) bu Beyaz Saray'da hizmet etme onuruna artık layık olmadığıdır." dedi.

Melania Trump'ın Ricardel'in kovulması için Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'a telkinde bulunduğu iddia edildi.

Ricardel'in görevden alınıp alınmadığına dair Beyaz Saray'dan henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Wall Street Journal, salı günü yayımladığı haberde First Lady'nin geçen ay yaptığı Afrika turu sırasında Trump'ın kadrosu ile Ricardel arasında çatışma yaşandığı iddialarına yer vermişti. Gazete, bir Beyaz Saray yetkilisine dayandırdığı haberinde, geziye katılmak isteyen Ricardel ve yardımcılarına Melania Trump'ın uçağında yer bulunamaması üzerine, Ulusal Güvenlik Konseyinin kaynaklarının gezide kullanılmasını engellemeye çalıştığı öne sürmüştü. 

MATTİS İLE ÇATIŞMA İÇİNDEYDİ İDDİASI

Ricardel'in daha önce de Pentagon'daki bazı siyasi atamalar nedeniyle Savunma Bakanı Jim Mattis ile görüş ayrılıkları yaşadığı ileri sürülmüştü. Ricardel'in, bir süre önce dolaşan, Mattis'in Trump ile arasının bozulduğu ve görevden alınabileceğine dair dedikoduların arkasındaki isim olduğu iddia edilmişti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
abd
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Yusuf avci 2 yıl önce Şikayet Et
    Allahim abdyi israili ve pusuda bekleyen dusmanlarimizi ha mimaynsinkaf sarsintiya ugrat bozguna ugrat.ben olmeden bana goster ve oyle oleyim amin
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Karadeniz'de restleşme! ABD-Rusya gerilimi tırmanıyor
Son dakika: MOSSAD, Sincar'a karargah kurdu! Kirli plan deşifre oldu: Saddam detayı...