Rusya'dan operasyon açıklaması! Liste yayınlandı

Azak denizinden çıkarak Kerç Boğazı'na giriş yapan Ukrayna ordusuna ait gemilere operasyon yapan Rusya, gözaltına aldığı Ukrayna askerlerinin isimlerini yayınladı.

Rusya'dan operasyon açıklaması! Liste yayınlandı
Rusya'dan operasyon açıklaması! Liste yayınlandı
GİRİŞ 28.11.2018 10:19 GÜNCELLEME 28.11.2018 10:20

Rusya tarafından yayınlanan listede zırhlı Berdyansk gemisinden operasyonla alınanları isimleri Roman Mokryak, Yuri Bezyazychny, Andrey Artemenko, Andrey Eider, Bogdan Golovaş, Denis Gritsenko olarak açıklandı.

 

 

Gemiden gözaltına alınanların en büyüğünün 1984 doğumlu olduğu en gencinin ise 1999 doğumlu olduğu belirtildi. Bir diğer gemi olan küçük topçu zırhlı gemisi Nikopol gemisinden Bogdan Nebylitsa, Viaçeslav Zinçenko, Sergey Tsibizov, Sergey Popov, Vladistav Kostuşin ve Andrey Oprisko isimli askerlerin gözaltına alındığı açıklandı.

Bu gemide gözaltına alınanların en büyüğünün 1971 doğumlu en küçüğünün ise 1998 doğumlu olduğu açıklandı.

 

 

Yana Kapu isimli römorkör gemisinde gözaltına alınan askerlerin isimleri ise Oleg Melçinuk, Mihail Vlasyuk, Victor Bezpalchenko, Vladimir Telesçenko, Yugeni Semidotsky ve Vladimir Lisovoi olarak açıklandı.

Bu askerlerin ise en büyüğünün 1984 doğumlu olduğu en küçüğünün ise 1998 doğumlu olduğu açıklandı. 

ELE GEÇİRİLEN SİLAHLAR AÇIKLANDI

İsim listesini açıklayan Rusya, baskın sırasında gemiden ele geçirilen silahların listesini de açıkladı.

Açıklamaya göre gemilerden dört adet 30 mm top, dört adet AGS-17 otomatik bomba atar ve dört adet PKT makineli tüfek, DSHK 12.7 mm makineli tüfek, 13 AK-47 makineli tüfek, 6 tabanca, 30 mm kalibreli 765'den fazla yüksek patlayıcı fragmantasyon mermisi, VOG-17 bomba atar, RGD-5 tipi 40 el bombası, RG-42 tipi 48 el bombası, RGD 20 el bombası, çok sayıda mühimmat ve 15 süngü bıçak ele geçirildi. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Hakaret dilinin mucidi: Söyleyene değil söylete bak!
İstanbullu perişan halde: İBB Başkanı İmamoğlu balık restoranında