Gündeme bomba gibi düştü! Trump da bu işin içinde

ABD'nin eski Dışişleri Bakanı ve 2016 Başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'nin adayı Hillary Clinton, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gündeme bomba gibi düştü! Trump da bu işin içinde
Gündeme bomba gibi düştü! Trump da bu işin içinde
GİRİŞ 29.11.2018 01:37 GÜNCELLEME 29.11.2018 01:37
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

ABD'nin eski Dışişleri Bakanı ve 2016 Başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'nin adayı Hillary Clinton, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin, "Kaşıkçı öldürülürken konsoloslukta olanların örtbas edilmesinin bir parçası olan bir başkanımız (Donald Trump) var." dedi.

Clinton, eşi eski ABD Başkanı Bill Clinton ile Kanada'nın Toronto kentinde yaptıkları konuşmada, ABD Başkanı Trump'a yüklendi.

'CİNAYETİN ÖRTBAS EDİLMESİNİN PARÇASI TRUMP'

Hillary Clinton, Trump'ın Cemal Kaşıkçı cinayetindeki tavrına değinerek, "Kaşıkçı öldürülürken konsoloslukta olanların örtbas edilmesinin bir parçası olan bir başkanımız var." değerlendirmesinde bulundu. 

ABD Başkanı Trump'ın Kaşıkçı konusunda Suudi Arabistan ile karşı karşıya gelmekten çekindiğini belirten Clinton, "Bu durum, ABD'nin iş sözleşmeleriyle ilgili değil, kendi kişisel bağlantıları ile ilgili. Hem Başkan hem de damadı Jared Kushner'ın aileleri ve şirketlerinin Suudi Arabistan Krallığı ile ne kadar ticari çıkarı olduğunu bilmiyoruz." diye konuştu.

KAŞIKÇI CİNAYETİ VE TRUMP

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda Suudi Arabistan'dan gelen bir grup tarafından öldürüldüğünün ortaya çıkmasının ardından ABD-Suudi Arabistan ilişkileri yeniden mercek altına alınmıştı. 

Trump ise bir taraftan Suudi Arabistan'a yaptırım uygulanabileceğini dile getirirken diğer taraftan ikili ilişkileri bozmak istemediği sinyalini vermişti. Trump, bu süreçte Suudi Arabistan'a 110 milyar dolarlık silah satışını ve bu ülkenin ABD'ye yatırımlarını savunmuştu.

Trump'ın damadı Kushner ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın yakınlığı da sık sık eleştiri konusu oluyor.

YORUMLAR 45
 • Analız 4 yıl önce Şikayet Et
  Dogrudur adam dansoz kıvırıyo boyna .
  Cevapla
 • mahir acar 4 yıl önce Şikayet Et
  daha neyin peşindeler cilinton söylüyor daha ne olacak ABD VE ARABİSTAN PRENS BABASI hepsi işin içinde
  Cevapla
 • Fatih 4 yıl önce Şikayet Et
  Oh be resmi nitelikli bir ağızdan suçlama geldi. Başından beri azmettirici olduğunu düşünüyordum ama söz edemiyorduk. Sansür yeriz mazallah
  Cevapla
 • gresunlu 4 yıl önce Şikayet Et
  biz biliyoruz abd nin bu isin icinde olduğunu..biz onlarin emirlerine uyan munafiklara beddua ediyoruz
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 4 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim Bu Suudilere öyle bir ceza verecekki bellerini dogrultamayacaklar inanırım inşaAllah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan, bakanları neden aday yapıyor? Ahmet Hakan 5 maddede açıkladı...
"İhaneti tarihe geçecek" diyerek tehdit etti! "Bu adam bunun bedelini ödeyecek"