Karadeniz'deki krizde önemli gelişme! Açıldı

Rusya, Kerç Boğazı'nda Ukrayna ile yaşanan gerginlik sonrası kontrolüne aldığı Azak Denizi'ndeki deniz limanını kısmen açtı. Ukrayna Kalkınma Bakanı Volodymyr Omelyan, "Berdyansk ve Mariupol limanları üzerindeki blokaj kısmen kaldırıldı. Gemiler limanlara giriş ve çıkış yapabiliyor" dedi.

Karadeniz'deki krizde önemli gelişme! Açıldı
Karadeniz'deki krizde önemli gelişme! Açıldı
GİRİŞ 04.12.2018 11:10 GÜNCELLEME 04.12.2018 11:13
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Rusya, Kerç Boğazı'nda Ukrayna ile yaşanan gerginlik sonrası kontrolüne aldığı Azak Denizi'ndeki deniz limanını kısmen açtı. Ukrayna Kalkınma Bakanı Volodymyr Omelyan, "Berdyansk ve Mariupol limanları üzerindeki blokaj kısmen kaldırıldı. Gemiler limanlara giriş ve çıkış yapabiliyor" dedi.

 

 

AZAK DENİZİ'NDE GERGİNLİK

Rusya, 26 Kasım Pazartesi günü sabah saatlerinde Azak Denizi'nde karasularını ihlal ettikleri gerekçesiyle üç Ukrayna gemisini alıkoymuştu.

 

 

Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavel Klimkin, 1949 tarihli Cenevre Sözleşmesi'ne göre Rusya'nın alıkoyduğu askerlerin "rehin" olduklarını açıklamıştı.

Kiev, Rusya'nın gemilere açtığı ateşte altı Ukraynalı askeri mürettebatın da yaralandığını duyurmuştu.

FSB'nin yayınladığı ve alıkonulan Ukraynalı denizcilerin sorgulandığı görüntülerde Andrey Draç adlı mürettebat, "Mariupol'a doğru yol alırken Rusya'nın kıyı güvenlik yetkilileri, Rusya Federasyonu yasalarının ihlal edildiği yönünde uyarıda bulundu" dedi.

NATO, Rusya'ya Ukrayna gemilerini ve askerlerini serbest bırakması çağrısında bulunmuştu.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • zafer42 2 yıl önce Şikayet Et
    onlarda Kanal istunbul yapsinlar, mesafe fazla deyilki.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
KARA Atmaca devreye giriyor: Yunanistan için artık imkansız
Kuruyan Meke Gölü'ne kamyonlarla kar taşınıyor!