Akılamaz sözler: Teröristlere minnet borçluyuz

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye çıkışının sonrasında, bölgedeki duruma ilişkin açıklama yapan BAE ve İngiltere'den terör örgütüne destek geldi. Daha öncede Fransa örgüte sahip çıkan açıklamalar yapmıştı.

Akılamaz sözler: Teröristlere minnet borçluyuz
Akılamaz sözler: Teröristlere minnet borçluyuz
GİRİŞ 15.01.2019 14:19 GÜNCELLEME 15.01.2019 14:19
Bu Habere 62 Yorum Yapılmış

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Muhammed Gargaş, bölge ülkelerinin ve uluslararası toplumun Suriyeli Kürtlerin geleceğine dair endişelerinin meşru oluğunu söyledi.

 

 

YPG'Yİ KÜRTLERLE BİR TUTTU

Twitter hesabından açıklama yapan Gargaş, "Kürtler Suriye'de DAEŞ'in yok edilmesinde çok büyük rol oynadı. Kürtlerin geleceği hakkında bölgesel ve uluslararası bir endişe var. Kürtlerle politik manada ve toprak birliğinin bütünlüğünün korunması bakımından Suriye'de beraber çalışmak Arapların çıkarınadır" diye yazdı.

 

 

İNGİLTERE'DEN DE AÇIKLAMA

İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson, K24 televizyonuna verdiği mülakatta, "Britanya PKK/YPG/SDG'ye büyük bir minnet borçlu. Fransız ve ABD'li partnerlerimizle onları destekleyebilmek için yapabileceğimiz her şeyi konuşmaya devam ediyoruz. Barış görüşmelerine dahil edilmeliler" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ
YAZDIR
YORUMLAR 62
 • ali 3 yıl önce Şikayet Et
  bu BAE NEYİNE GÜVENİYOR BENDE BUNA ŞAŞIYORUM BİRGÜN SANA BU ÇIKIŞLARININ HESABI ÇOK AĞIR SORULUR ÇOK GÜVENDİĞİN O İŞ BİRLİĞİ YAPTIĞIN HRİSTİYAN ALEMİDE SENİ KURTARAMAZ
  Cevapla
 • fettah 3 yıl önce Şikayet Et
  ingilizler ve fransızlar osmanlıdan bu bölgeyi aldıklarında neden bu şekilde ülkeler kurulmasına müsade etti o zaman. şimdi mi akılları başlarına geldi. bıraksınlar bu ayakları. herkes şunu görebilmeli bu bölgeye ancak türkiye nin faydası dokunabilir. biz olmadan oralar hep iç çatışma içerisinde olur. devlet düzeni oturtamazlar. yasa bilmeyen beraber yaşama kültürüne sahip olmayan topluluklar olarak devam ederler. kabile aşiret mezhep merkezli devletçikler olmaya devam ederler. böyle olunca da sömürülürler.
  Cevapla
 • HamidiyeSüvarisi 3 yıl önce Şikayet Et
  Bunların alayı siyonist kafir iblis yahudilerin iti.İnşAllah Türkiyemiz hepsini bitirecek.Allahu Ekber.
  Cevapla
 • Ali 3 yıl önce Şikayet Et
  Siyonist güdümlü haçlılar ve satılık bir kaç karaktersiz görevlerini yerine getiriyor. Dengeyi kuracak ve zafere koşacak Müslümanlar bekleniyor ve aranıyor. Boşuna mantık aramayın, oyun belli, amaç belli, her şey belli!
  Cevapla
 • Mahmut Akar 3 yıl önce Şikayet Et
  Büyük şeytan abd ve müttefik kefereler düşmandır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk İHA'larıyla ilgili itiraf: 'Türkiye F-35 programına geri dönebilir' korkusu
Kurtulmuş: O sözler Kılıçdaroğlu'na söylenseydi, söyleyenin ağzının payını verirdik