Ruhani'den Venezuela açıklaması! ABD kaderlerine müdahale ediyor

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "Amerikalılar bugün Latin Amerika'ya ve Venezuela'nın kaderine müdahale ediyor. Dünyanın bütün noktalarında ABD'nin müdahalelerine tanıklık ediyoruz." dedi.

Ruhani'den Venezuela açıklaması! ABD kaderlerine müdahale ediyor
Ruhani'den Venezuela açıklaması! ABD kaderlerine müdahale ediyor
GİRİŞ 06.02.2019 15:54 GÜNCELLEME 06.02.2019 16:04
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bölgesel ve küresel sorunların ABD müdahalelerinden kaynaklandığını söyledi.

 

 

Başkent Tahran'da düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından devlet televizyonuna konuşan Ruhani, ABD Başkanı Donald Trump'ın İran'ı hedef alan sözlerine yanıt verdi.

Washington yönetiminin İran halkı hakkında genellikle yanlış ve uygunsuz bir tonda konuştuğunu dile getiren Ruhani, "Dünyada ve bölgede karşılaştığımız sorunların ABD'nin yersiz müdahalelerinden kaynaklandığını herkes biliyor." dedi.

 

 

VENEZUELA'NIN KADERİNE MÜDAHALE EDİLİYOR

ABD ve İsrail'in desteklediği terör gruplarının 1979'da gerçekleştirilen devrimin ilk günlerinde 17 bin İranlıyı öldürdüğünü söyleyen Ruhani, İran'ın terör kurbanı olduğunu ve teröre karşı kararlı duruş sergilediğini savundu. İran Cumhurbaşkanı, şunları kaydetti:

"Amerikalılar, bugün Latin Amerika'ya ve Venezuela'nın kaderine müdahale ediyor. Dünyanın bütün noktalarında ABD'nin müdahalelerine tanıklık ediyoruz. Onların izlediği bu süreç ne kendilerinin ne de ABD halkının yararına hizmet ediyor."

ABD Başkanı Trump, başkanlık koltuğundaki ikinci "Birliğin Durumu" konuşmasında, İran'ın terörün en büyük destekçisi olduğunu iddia etmişti. Trump, "Tahran'ın ABD'nin bölgedeki müttefiklerini ve Yahudileri tehdit etmesine izin vermeyeceklerini" söylemişti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Maduro
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • kardeş 1 yıl önce Şikayet Et
    sen daha yenimi anladın ruhsuz musun ruhanimisin ruhani lidermisin vs işte adam olun bak siz ve suud ailesi birer abd ve ab ceo’su sunuz yani birer genel müdür halkınızı abd kölesi etmişsiniz yazıklar olsun zihniyet tinize birleşik arap emirlikleri birleşik krallık birleşik devletler aynı yolun yolcusu cehennem ehli kahrolun inşaAllah hepiniz
    Cevapla
  • DOBRA 1 yıl önce Şikayet Et
    işte o yüzden akıllı olda birlik ve beraberlik içinde ol,senin düşmanın kafirlerdir amerikadır Türkiye ve ehli sünnet insanlar değil,haa aklını başına almaz isende ALLAH kafirleri bir kılıç gibi kullanır senin üstünde sonra
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Gıdalardaki usulsüzlükler pes dedirtti! İşte akla hayale gelmeyecek hileler...
Avrupa Ligi'nde Türk ekiplerinin rakipleri belli oldu