Rus bayrağını göndere çektiler! Yeni kriz kapıda

Çift taraflı çalışan eski Rus casusu Sergey Skripal’in zehirlendiği Salisbury’deki katedrale Rus bayrağı asıldı. İngiltere’nin en eski katedraline Rus bayrağı çekilmesi yeni bir siyasi kriz başlattı.

Rus bayrağını göndere çektiler! Yeni kriz kapıda
Rus bayrağını göndere çektiler! Yeni kriz kapıda
GİRİŞ 18.02.2019 10:25 GÜNCELLEME 18.02.2019 10:26
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz yıl eski Sovyetler Birliği döneminde GRU ajanı olan Sergey Skripal zehirlenmiş, İngiltere bu olaydan dolayı Rusya’yı sorumlu tutmuştu. Rusya ise İngiltere’nin bu iddiasını reddetmişti.

 

 

İngiltere ile Rusya arasında büyüyen bu kriz yeni bir olayla daha derinleşti. İngiltere'nin Salisbury şehrinde bulunan ve yapımı 13’üncü yüzyıla kadar dayanan Salisbury Kutsal Meryem Ana Katedral Kilisesi’nin restorasyon iskelelerine açılan Rusya bayrağı nedeniyle Rusya ile İngiltere arasında yine kriz çıktı.

RUS KONSOLOSLUĞU BAYRAĞI RUSLAR'IN AÇMADIĞINI AÇIKLADI

 

 

Salisbury Kutsal Meryem Ana Katedral Kilisesi’inde Pazar ayininden sonra 2 kişi tarafından iskelelere asılan dev Rusya bayrağı İngiltere basınında geniş yer aldı.

İngiliz basını, Skripal davasından sonra Rusya’nın dev Rus bayrağı açarak gövde gösterisi yapmaya çalıştığını savundu. Rus konsolosluğu, bayrağın Ruslar tarafından açılmadığını, Rusya’nın bu olayla ilgili bağlantısının bulunmadığını ifade ederek olayı "provokasyon" olarak nitelendirdi.

Ayrıca Rus Konsolosluğu bayrak olayıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Katedrale bayrak asma olayının geçtiğimiz yıl yaşanan Skripal olayıyla bağdaştırılması son derece üzücüdür" ifadeleri kullanıldı.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
sergey skripal
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • othan 2 yıl önce Şikayet Et
  ingilterenin iç güvenliğinden de ruslar sorumlu anlaşılan... eeeeeeeee ingilizler tüm enerjileri tüm kaynakları ile dünyayı karıştırırken adam yokluğumdan dolayı iç güvenliklerini ruslara ihale etmişler sanki...
  Cevapla
 • Xye 2 yıl önce Şikayet Et
  Isid asmistir isid!!!
  Cevapla
 • JAX 2 yıl önce Şikayet Et
  Geleneksel İngiliz kışkırtıcılığı... Çok klişe, çok dramatik... Tam da tepki yaratması beklendiği gibi...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Rize'de kazanan yok! Trabzonspor kayıplarda
Yurttan Nisan ayında ilginç kar manzaraları!