Netanyahu'dan hadsiz Erdoğan çıkışı! Türkiye'den peş peşe sert tepki

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak "Türkiye'nin diktatörü Erdoğan İsrail demokrasisine laf uzatıyor" dedi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Netanyahu'nun skandal ifadelerine sert tepki gösterdi.

GİRİŞ 13.03.2019 15:54 GÜNCELLEME 13.03.2019 15:59
Bu Habere 70 Yorum Yapılmış

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "İsrail sadece Yahudilerin ulus devletidir" kriz yarattı. Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklama Netanyahu'nun bu sözleri kınanmıştı. Netanyahu, bu kınamaya cevap olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hedef alan skandal ifadeler kullandı.

 

 

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kişisel Facebook sayfasından, şunları yazdı: "Bu nasıl bir komedi. Gazeteciler ve yargıçlar Türkiye'de hapishaneleri doldururken Türkiye'nin diktatörü Erdoğan İsrail demokrasisine laf uzatıyor. İsrail'de kimse ikinci sınıf vatandaş değildir. İsrail bütün İsraillilerin demokrasisidir. Yaklaşık 2 milyon İsrailli Arapın da demokrasisidir. Herkes eşit haklara sahiptir. Ancak İsrail yegane ve tek Yahudi devletidir. Bayrağımızda Hz. Davud'un yıldızı ve milli marşımız da Hatikva (Umut)tur. İbranice'de resmi lisanımızdır. Geri dönüş yasamız da bütün Yahudilere kendi öz vatanlarına dönüş imkanı tanımaktadır"

TÜRKİYE'DEN NETANYAHU'NUN SÖZLERİNE SERT TEPKİ

 

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadelerine tepki göstererek, "Yalanlar ve baskı suçlarınızı gizlemeyecek"  ifadesini kullandı. 

Kalın, sosyal medya platformu Twitter'daki hesabından yaptığı paylaşımda, Netanyahu'nun Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki gösterdi. 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, şu ifadeleri kullandı: "Netanyahu, Araplar ve Müslümanlar hakkında ırkçı açıklamalar yaptıktan sonra kendisini ifşa ettiği için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a saldırıyor. Onun yönettiği apartheid devleti Filistin topraklarını işgal ediyor, kadınları ve çocukları öldürüyor, Filistinlileri kendi topraklarında mahkum ediyor. Yalanlar ve baskı suçlarınızı gizlemeyecek."

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 29 Ocak 2009'da Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'nda dönemin İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e yönelik konuşmasının görüntülerini paylaştı.

Paylaşımında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu etiketleyen Altun, mesajında Albert Einstein'ın "Delilik, aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir" sözlerine yer verdi.

Antalya'nın Kemer ilçesinde Cumhur İttifakı'nın MHP'li adayı Yusuf Üras'ın proje tanıtım toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Nerede olursa olsun, teröristlerin bertaraf edilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız. Nasıl çukurlarda, dağlarda, inlerinde gerekeni yaptıysak, sınır ötesinde Afrin'de, Fırat Kalkanı ile ne yaptıysak, Fırat'ın doğusunda da gerekeni yapacağız. Hiç endişeniz olmasın. Netanyahu gibi, İsrail gibi pervasızlar da şunu unutmasın; Herkes sussa Türkiye susmaz, her zaman haksızlığın karşısında olacağız. İsrail'in Başbakanı Cumhurbaşkanımıza niye saldırıyor? Çünkü Cumhurbaşkanımız bu milletin gür sesi olarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkanı olarak tepki gösteriyor, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın başkanı olarak tepki gösteriyor. İsrail Başbakanı bugün yolsuzluk ve rüşvetten sorgulanıyor" dedi.

Bir açıklamada Twitter hesabından Çavuşoğlu, "Hakkındaki rüşvet ve yolsuzluk suçlamalarını gizlemek adına çaresizlikle gündem değiştirmeye çalışıyor. Filistinliler bir yana, İsrail vatandaşlarına karşı da ayrımcılık ve nefreti alevlendiriyor. İçler acısı, utanç verici..." ifadelerine yer verdi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 70
 • Aykut eroğlu 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah İsrail'in belasını versin
  Cevapla
 • gökhan ay 5 yıl önce Şikayet Et
  İsrailin en büyük korku ve zaafı kendi ülkesinin hedef alınıp saldırılmasıdır.bu yüzden açıkça savaşmaz,terör örgütleri kurup bunlarla savaşır.bunlarada sahip çıkmaz üslenmez.saklanır korkar.
  Cevapla
 • ULU BİLGE 5 yıl önce Şikayet Et
  En güzel yahudi ölü yahudi dir bundan ötesi yalan içimizdeki yahudilerden de kurtulsak Türkiye on Türkiye olur.
  Cevapla
 • salih 5 yıl önce Şikayet Et
  Soyunuz kurusun
  Cevapla
 • Serkan 5 yıl önce Şikayet Et
  Allahım artık dayanamıyoruz şu israilin sonunu gosder bizlere amin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Aslan, EURO 2024'te orta saha avında! İki isim canlı izlendi
Son dakika: Konya'dan peş peşe kötü haberler! Ölüler ve yaralılar var...