Putin'den Erdoğan'a davet!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Kırım'ın Akmescit kentindeki Cuma Camii'nin açılış törenine davet etti.

Putin'den Erdoğan'a davet!
Putin'den Erdoğan'a davet!
GİRİŞ 18.03.2019 21:15 GÜNCELLEME 18.03.2019 21:16
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım’ın 2014 yılında referandum ile Rusya’ya bağlanmasının 5. yıl etkinlikleri kapsamında Kırım’ı ziyaret etti.

İlk olarak geçtiğimiz yıl açılan elektrik santrali açılışını gerçekleştiren Putin, burada yaptığı konuşmada elektrik santralinin Kırım’ın tüm elektrik ihtiyacını karşılayacağını, tam kapasite ile çalıştıktan sonra komşu ülkelere elektrik satılabileceğini söyledi. Putin konuşmasında Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasından sonra Kırım’a yapılan yatırımlardan bahsederek, “Kırım’ın 2014 yılında elektrik üretimi 160 megawatttı ve Ukrayna Kırım’a elektrik sağlayamıyordu. Evlere, hastanelere, okullara, turistik tesislere ve sanayi kuruluşlarına elektrik sağlanamıyordu” diyerek kendilerinden sonra bu sorunların ortadan kalktığını söyledi.

Putin’den Erdoğan’a Akmescid Camii açılışı daveti

Açılışın ardından Kırım’daki Sivil Toplum Kuruluşları ve dini önderler ile toplantı gerçekleştiren Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Kırım'ın Akmescit kentindeki Cuma Camii'nin açılış törenine davet etti.

Putin, “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı davet ettim. O, bu konuda bilgiye sahip ve anladığım kadarıyla bu davete olumlu yaklaştı. Bakalım nasıl olacak, gelmeye zaman ve imkan bulacak mı?” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın Kırım’ı ilhakından sonra başlatılan Cuma Camii'nin inşası son aşamaya gelirken resmi açılış töreninin 21 Nisan'da yapılacağı açıklandı.

 

 

YORUMLAR 36
 • Gerçekçi 5 yıl önce Şikayet Et
  Rusyanın sinsi yakınlaşmalarına sakın aldanmayalım. Rusyanın sıcak denizlere inme politikası bizden geçer unutmayalım.
  Cevapla
 • Yolcu 5 yıl önce Şikayet Et
  Gitse bir türlü gitmesede Bir türlü. Bence gitsin sonucta bir cami var ve konusacaklari cok olaylar var iki liderin
  Cevapla
 • Saim çakır 5 yıl önce Şikayet Et
  Herşey yüce ALLAH, ın kontrolü altındadır.
  Cevapla
 • erdalos 5 yıl önce Şikayet Et
  Hey gidi kominist Rusya, Bolşevizmin kaynağı, Leninizmin bekçisi Baki olan Allah tır. Yıllardır halkına zulmetti beşeri anlamsız bir sistem için. Ama gelinen noktaya bak, ne olmak istiyordu ne oldu. Çin de buna mahkum, Amerika da, Avrupa da...
  Cevapla
 • Mat 5 yıl önce Şikayet Et
  Gidilmemesi gerek sonuçta Rusya'nın işgal ettiği bir yer ve Rusya hiç bir zaman dostmuz olmadı ve olmazda
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünya yeni bir savaşa mı sürükleniyor? Nükleer tehdit kapıda...
Dünya Bankası'ndan Türkiye açıklaması! Tahminler değişiyor