İsrail ve Hamas'tan ateşkes anlaşması!

İsrail işgal güçleri, akşam saatlerinde Gazze'deki sivil yerleşim bölgelerini vurmaya başladı. Bölgede patlama sesleri duyulurken, Gazze'de gergin bekleyiş devam ediyor. Öte yandan, yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre Hamas Lideri Heniye'nin de ofisi bombalandı. Gelişmelerin ardından Hamas ve İsrail ateşkes konusunda anlaşmaya vardı.

GİRİŞ 25.03.2019 18:51 GÜNCELLEME 26.03.2019 00:27
Bu Habere 190 Yorum Yapılmış

İşgalci İsrail güçleri, abluka altındaki Gazze Şeridi'nden atılan bir roketin bu sabah Tel Aviv'in kuzeyindeki bölgede bir eve düşmesinin ardından Hamas'a ait hedefleri vurdu.

 

 

İŞGALCİ İSRAİL ORDUSU AÇIKLADI

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Gazze Şeridi'ndeki Hamas'a ait hedefleri vurmaya başladık." ifadesi kullanıldı, daha fazla ayrıntıya yer verilmedi.

 

 

TARIM ARAZİLERİNİ DE VURDULAR

Öte yandan bölgedeki görgü tanıkları, İsrail savaş uçağının Gazze'nin kuzeyinde Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait bir noktayı ve Han Yunus ile Refah kentlerindeki bazı tarım arazilerini vurduğunu aktardı.

HAMAS LİDERİ HENİYE'NİN OFİSİ HEDEF ALINDI

Filistinli kaynaklar, İsrail savaş uçaklarının Hamas lideri İsmail Heniye'nin ofisini hedef aldığını duyurdu.Bölgede yer yer patlama sesleri duyuldu.

ATEŞKES İÇİN ANLAŞMA SAĞLANDI

Saldırının ardından ilerleyen saatlerde Hamas ve İsrail'in ateşkes için anlaşma sağladığı öğrenildi.

YORUMLAR 190
 • Ali 4 yıl önce Şikayet Et
  Yok olup gebereceksin israil
  Cevapla
 • Demir Ersoy 4 yıl önce Şikayet Et
  Filistin işgal edileli Müslümanlar sadece beddua ediyor lağnet ediyor sonuç ne daha çok işgal daha çok ölüm İsrail ne yapıyor her geçen gün yeni bir teknolejik silah geliştiriyor güçleniyor elbetteki israil kazanacak çünki biz Allah ın emrini yerine getirmiyoruz bedava oturduğumuz yer de beddua lağnet okuyoruz Allah ta bizim gibi sahte müslümanlara zafer nasip etmiyor çünki çepheye gitmiyoruz
  Cevapla
 • komik 4 yıl önce Şikayet Et
  hanı ne oldu İSLAM teşkilatı ordu gönderecekti filistine.abd nin kudüsü israi baskentı olarka tanıması sonrası istanbulda yapılan toplantıda güya böle bir karar alınmıştı.
  Cevapla
 • Dadas25 4 yıl önce Şikayet Et
  Zarar veriyor sonra anlaşma yapıyor çok ilginç el kassam, el fetih, Hamas ne iş yapar intihar saldırıları yapmalılar ölümse bir defa olur o da şereflice
  Cevapla
 • VuracaksanTamVur. 4 yıl önce Şikayet Et
  Nereden, hangi ajanın attığı belli olmayan oyuncak bir füzenin 7 yahudiyi yaraladığı iddia edilsin, ki doğru mu değil mi o da belli değil, adam koca şehrin içine bombalar yağdırsın, sonra "ateşkes". O füzeyi ateşleyenin niyeti neydi? Ya da o kimdi?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erzincan'da maden sahasındaki toprak kaymasında yeni gelişme
Erdoğan'dan çok sert açıklamalar: İki parti gizli kapaklı anlaşmalar yaptı!