Buteflika'nın rakibinden açıklama geldi: Aday olmayacağım!

Cezayir'de 28 Nisan'da görev süresi dolacak olan Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'nın ardından ülkeyi seçime taşıyacak geçici süreci yönetmek için adı geçen eski Başbakan Mevlud Hamruş (76), hiçbir şekilde Buteflika'nın halefi olmayı düşünmediğini açıkladı.

Buteflika'nın rakibinden açıklama geldi: Aday olmayacağım!
Buteflika'nın rakibinden açıklama geldi: Aday olmayacağım!
GİRİŞ 26.03.2019 14:31 GÜNCELLEME 26.03.2019 14:31

Hamruş, yaptığı yazılı açıklamada, "Herhangi bir geçiş sürecini yönetmeye ya da tarihi, mahiyeti ne olursa olsun hiçbir seçimde aday olmayacağım." ifadesini kullandı. 

 

 

Cezayir'de son günlerde, Buteflika'nın görev süresinin sona ereceği 28 Nisan sonrası ülkeyi seçime taşıyacak geçiş sürecini yönetmesi için Mevlud Hamruş'un adı sıkça geçiyordu.

Cezayir'de 1989-1991 yıllarında başbakanlık yapan Hamruş "siyasi reform mühendisi" lakabıyla anılıyor.  1999'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Buteflika karşısında aday olan Hamruş, seçimlere hile karıştırıldığı iddiasıyla son anda adaylıktan çekilmişti. 

 

 

Uzun süredir sessizliğini koruyan ve medyadan uzak duran Hamruş, son dönemde bazı muhalif çevreler tarafından düzenlenen demokratik geçiş sürecine ilişkin birtakım toplantılara katılarak yeniden dikkatleri üzerine çekmişti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan KKTC açıklaması! Tanıma çağrısı yapılmıştı
İndirimi duyanlar akın etti: Vatandaşın cep telefonu izdihamı