Kral Selman'dan kan parası! Villalar milyon dolarlar...

Suudi Arabistan'ın, cinayete kurban giden Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın çocuklarına milyonlarca dolarlık evler verdiği ve her ay 10'ar bin dolar ödeme yaptığı iddia edildi.

Kral Selman'dan kan parası! Villalar milyon dolarlar...
Kral Selman'dan kan parası! Villalar milyon dolarlar...
GİRİŞ 02.04.2019 16:27 GÜNCELLEME 02.04.2019 16:27
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Washington Post'un eski ve yeni Suudi yetkililer ile Kaşıkçı ailesine yakın kişilere dayandırdığı habere göre, Kaşıkçı'nın ikisi kız dört çocuğunun her birine aylık 10 bin dolar ödeme yapılması ve ev verilmesi, geçen yıl sonunda Kral Selman tarafından onaylandı.

 

 

DEĞERİ 4 MİLYON DOLAR

Cemal Kaşıkçı'nın çocuklarına verilen evlerin Cidde'de bulunduğu ve her birinin değerinin yaklaşık 4 milyon dolar olduğu belirtildi.

 

 

Yetkililer, Suudi Arabistan'ın bu ödemeleri, Kaşıkçı ailesinin üyeleriyle, babalarının öldürülmesiyle ilgili kamuya açıklama yapmaktan kaçınmaları amacı da taşıyan uzun süreli bir anlaşma sağlamak için yaptığını ifade etti.

PRENSİN KARDEŞİ GÖRÜŞMELERİ YÜRÜTÜYOR

Ödemeler konusunda Kaşıkçı ailesiyle görüşmelere, Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi ve veliaht prensin erkek kardeşi Halid bin Selman'ın öncülük ettiği belirtildi.

Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile el sıkışırken çekilen fotoğrafları geçen ekim ayında yayımlanan, Suudi yetkililerle ödeme görüşmelerini yürüten Cemal Kaşıkçı'nın oğlu Salih'in, cinayete kurban giden gazetecinin Suudi Arabistan'da yaşamayı sürdürmek isteyen tek çocuğu olduğu, ABD'de ikamet eden diğerlerinin, Suudi Arabistan'daki yeni mülklerini satmalarının beklendiği kaydedildi.

"KAN PARASI"

Çocuklara, Kaşıkçı'nın katillerinin yargılanma sürecinin gelecek aylarda tamamlanmasının ardından "kan parası" görüşmeleri çerçevesinde muhtemelen on milyonlarca dolar alabilecekleri de belirtildi.

KAŞIKÇI AİLESİNDEN BİR AÇIKLAMA YAPILMADI

Salih Kaşıkçı'nın yanı sıra diğer oğlu Abdullah ve kızları Noha ile Rezan Cemal iddialarla ilgili açıklama yapmadı.

Kaşıkçı ailesini temsil eden Washington'daki avukat William Taylor da aileye tazminat ödenip ödenmediğine ilişkin yorum yapmayı reddetti.

Kaşıkçı'nın çocukları, babalarının öldürülmesinden bu yana Suudi Arabistan Krallığını sert bir dille eleştirmekten kaçınıyordu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  ulen o para yenir mi. hemen çöpe atsınlar
  Cevapla
 • önce Vatan. 1 yıl önce Şikayet Et
  Selman , parayla kurtulamazsın
  Cevapla
 • Veysel 1 yıl önce Şikayet Et
  Suriye'de ırak ta Filistin de milyonlarca masum insan ve en önemlisi var ya hani öldüğünde direk cennete uçan bebek ve çocuklar o masum yüz , o masum gözler hepsi toprak oldu ..... Dünyada Türkiye den başka kimsenin sesi çıkmadı bütün dünya televizyon karşısında çekirdeklerini çıtlatıp zevke izlediler kimsenin gıkı çıkmadı Öldürmek haramdır ama bir gazeteci öldürüldü diye dünya gündemine bomba gibi düştü Genel olarak konuşuyorum ben insanlığımızdan çok şey kaybetmişiz ne yazık ki...
  Cevapla
 • sakaryalı 1 yıl önce Şikayet Et
  siz türkiyede operasyon çektiniz siyonistlerle ne yaparsanız yapın hesabını ödeyeceksiniz
  Cevapla
 • Harun 1 yıl önce Şikayet Et
  Parayı alırsanız sizede yazık
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hazımsızlık Yunan'ın aklını aldı! Türkiye'yi tehdit edip Başkan Erdoğan'a laf attı...
Son dakika: 'Sipan' Erzurum'da yakalandı!