Hindistan Başbakanı böyle tehdit etti: 'Anası' bizde

Hindistan ve Pakistan arasındaki gerilim sürerken, Hindistan Başbakanı Narendra Modi'den tansiyonu yükseltecek bir açıklama geldi. Modi, "Ne yapmak istiyorsanız onu yapın ama 'tüm nükleer bombaların anası' bizde" dedi.

Hindistan Başbakanı böyle tehdit etti: 'Anası' bizde
Hindistan Başbakanı böyle tehdit etti: 'Anası' bizde
GİRİŞ 18.04.2019 13:14 GÜNCELLEME 18.04.2019 13:14
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Gujarat eyaletinde Surendranagar'da seçim kampanyasında konuşan Modi, "Pakistan, nükleer bombaya sahip olduğunu ve düğmeye basabileceğini söyleyerek bizi tehdit edebilir. Biz nükleer bombaların nükleerine, nükleer bombaların anasına sahibiz. Onlara şunu söylemeye karar verdim: Ne yapmak istiyorsanız onu yapın ama biz de karşılık veririz" dedi.

Modi, "Geçmişte insanlarımız ağlıyordu, "Pakistan şunu yaptı, Pakistan bunu yaptı" diye dolaşıyordu. Şimdi ağlama sırası Pakistan'da" diye devam etti. Narendra Modi daha önce de, Hindistan Hava Kuvvetleri'nin (IAF) şubat ayında Pakistan'ın Balakot bölgesine düzenlediği hava saldırılarına işaret ederek, "Pakistan uzun süredir nükleer kapasitesiyle bizi tehdit ediyor ama IAF saldırılarla hodri meydan dedi" ifadelerini kullanmıştı.

Hindistan 14 Şubat'ta 40'dan fazla askerinin öldüğü intihar saldırısını Pakistan merkezli Ceyş-i Muhammed'in üstlenmesi üzerine 26 Şubat'ta örgütün kamplarına hava saldırısı düzenlediğini açıklamıştı.

YORUMLAR 4
 • Dadas 4 yıl önce Şikayet Et
  Pakistani tehdit eden hindistan a yaptirim ve ambargo uygulanmalı tüm islam ülkeleri desteklemeli.
  Cevapla
 • Volcano16 4 yıl önce Şikayet Et
  Iki bencil ülke.
  Cevapla
 • Beyhan 4 yıl önce Şikayet Et
  Bak şu ineğe tapana!
  Cevapla
 • İhtiyar 4 yıl önce Şikayet Et
  Nediyor bu kırmızı başlıklı oğlan
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İYİ Parti'nin ittifak kararından sonra Özel'den ilk yorum: Örgütten talebim...
Bu yıl ilk kez yapılacak! MEB ortak sınav konularını açıkladı