Rusya'ya böyle gözdağı verdiler

Rusya ile Kerç Boğazı'nda yaşadığı olayların ardından tatbikatlarını arttıran Ukrayna bu kez en aksiyonlu tatbikatlarından birini gerçekleştirdi.

GİRİŞ 13.05.2019 10:40 GÜNCELLEME 13.05.2019 10:41
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine bağlı Özel Harekat Kuvvetleri Komutanlığınca Azak Denizi’nde gerçekleştirilen tatbikatta çok sayıda savaş gemisi, askeri botlar ve helikopterler kullanıldı.

 

 

Yük gemilerinden birine yapılan operasyonda askerler helikopterler ile indirme yaparken çevredeki savaş gemilerinden ve botlardan yük gemisi hedef alınarak geminin Ukrayna askerlerine karşı direnişi önlendi. İndirilen özel harekat ekipleri geminin kaptan köşkü ve kamaralara donanımlı silahlar ile baskınlar yaparak gemi personelini tek tek gözaltına aldı. Ukrayna ordusunca tatbikatın görüntüleri çekilirken görüntülerde tatbikatın aksiyon derecesinin çok yüksek olduğu gözlendi.

 

 

Rus gemilerine karşı tatbikatlar arttırıldı

Ukrayna ile Rusya arasında 2014 yılında Ukrayna’da başlayan iç savaşın ardından hem Azak Denizi'nde hem Karadeniz’de hem de Kerç Boğazı'nda büyük çekişme yaşandı. En büyük olay ise Ukrayna askeri gemilerinin Kerç Boğazı'nda Rus ordusu tarafından yapılan operasyonla bağlanması ve çok sayıda Ukrayna askerinin gözaltına alınmasıyla gerçekleşti. Ukrayna, kendi deniz sularında hareket eden birçok Rus bayraklı gemiyi geri gönderirken bazılarını bağlamıştı. Denizlerde yaşanan gerilim nedeniyle Ukrayna ordusu denizlerdeki tatbikatlarını ara vermeden sürdürüyor. 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Sado 2 yıl önce Şikayet Et
  Yav bi akıllı durun
  Cevapla
 • Burakhan 2 yıl önce Şikayet Et
  Oda güzelmiş rus silahlarıyla ruslara gözdağı :))
  Cevapla
 • Hitori 2 yıl önce Şikayet Et
  Rus silahlarıyla rusyayı mı vuracak :D
  Cevapla
 • Geko 2 yıl önce Şikayet Et
  Ukrayna kendi askerine söz geçirmiyor. Rusyayamı gözdağı verecek. Ne içtiniz siz.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Schwarzenegger dünyayı şoke etti! Faciaya neden oluyordu
Türkiye'den petrol ve doğal gaz hamlesi! Eş zamanlı harekete geçildi