Yeni Zelanda Başbakanı rüşveti geri çevirdi!

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, 11 yaşındaki bir kız çocuğunun, hükümetin ejderhalar konusunda araştırma başlatması için kendisine gönderdiği mektuptan çıkan 2.5 dolarlık 'rüşveti' geri çevirdi.

Yeni Zelanda Başbakanı rüşveti geri çevirdi!
Yeni Zelanda Başbakanı rüşveti geri çevirdi!
GİRİŞ 14.05.2019 10:56 GÜNCELLEME 14.05.2019 10:59
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Adının Victoria olduğu belirtilen çocuk mektupta, ejderha terbiyecisi olabilmek için tele kinetik güçlere sahip olmak istediğini (zihin gücüyle nesneleri hareket ettirmek) söyledi ve hükümetin bu alanlarda araştırma başlatmasını istedi.

 

 

Victoria, zarfa "rüşvet" olarak da 5 Yeni Zelanda Doları (yaklaşık 2.5 ABD doları) koydu.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre çocuğa 30 Nisan'da başbakanlık antetli bir mektupla yanıt veren Ardern, "Sevgili Victoria, fizik ve ejderhalar konusundaki önerilerin ilgilimizi çekti. Ama maalesef şu anda ejderha araştırmaları yapmıyoruz. Bu nedenle rüşvet paranı geri gönderiyorum. Telekinezi, telepati ve ejderhalar konusundaki arayışında en iyi dileklerimi iletiyorum" dedi.

 

 

EJDERHALAR TAKIM ELBİSE GİYİYORLAR MI?

Başbakan mektubun altına el yazısıyla "Ama ejderhalara dikkat edeceğim. Bunlar takım elbise giyiyorlar mı?" notunu düştü.

Victoria'nın ablası Başbakan'ın mektubunu Reddit'te yayımladı, kardeşinin telepatiye ilgisinin Netflix'in bilimkurgu dizisi ‘Stranger Things’ten kaynaklandığını söyledi.

Geçen yıl bir kız çocuğu dünyaya getiren ve Benazir Butto'dan sonra tarihte görevdeyken doğum yapan ikinci başbakan olan 38 yaşındaki Ardern, Mart'ta da silah yasağına destek veren sekiz yaşındaki bir çocuğa mektup yollamıştı.

KAYNAK: BBC TÜRKÇE
ETİKETLER
Jacinda Ardern
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • menekse 2 yıl önce Şikayet Et
  Bence rüşvetten ziyade araştırma için destek parasına benziyor...
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Mektupta o yazmiyor
  Cevapla
 • Mert 2 yıl önce Şikayet Et
  ülkede sorun olmayınca insanlar nelerle uğraşıyor.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Hakaret dilinin mucidi: Söyleyene değil söylete bak!
Doğal gazda İran krizi! Türkiye tahkime gidiyor