ABD'ye resti çektiler: Bunun sonu yok, uymayacağız

İranlı yetkililer, yaptırımlarla azami baskı uygulayan ve son tahlilde bir B-52 bombardıman uçağı alayını bölgeye gönderen ABD makamlarının, müzakere istedikleri yönündeki iddialarını yalanladı. Yetkililer, ABD taleplerinin bir sınırı olmadığını, ve İran'dan istenilen kısmına uymayacaklarını söylüyor.

ABD'ye resti çektiler: Bunun sonu yok, uymayacağız
ABD'ye resti çektiler: Bunun sonu yok, uymayacağız
GİRİŞ 22.05.2019 11:42 GÜNCELLEME 22.05.2019 11:42
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İran Ulusal Güvenlik Konseyi temsilcisi Said Celili, ABD makamlarının ''İran'la savaş değil, diyalog yolları arıyoruz'' iddialarını tamamen yalanladı.

 

 

Daha önce nükleer müzakere ekibinde sorumlu olarak görev yapan Celili, ABD'nin eylemlerinin İran'ın karşılık vermesi gereken savaş eylemleri olduğunu belirterek, Birleşik Devletler yetkililerinin bunun farkında olması gerektiğini söyledi.

Celili açıklamasında, ''Birileri İran'a yönelik yaptırımların daha da sertleştirmesini istiyor ve ''azami baskı uygulama'' kararı alınıyor. Bu İran ulusuna karşı bir savaş değil mi?'' ifadelerini kullandı.

 

 

''TALEPLERİNİZİN SONU YOK, UYMAYACAĞIZ''

Amaçlarının yapıcı bir diyalog olduğunu belirten Tahran yönetimi makamları, ancak ABD'nin taleplerine kesinlikle uymayacaklarını belirtiyorlar.

Yetkililer, haklarını ve değerlerini savunurken ABD'nin taleplerini yerine getirmeyeceklerini, ABD'nin istek ve taleplerinin bir sınırı olmadığını savunuyor.

ABD İran'a yönelik yaptım kararlarının yanı sıra, son yaşanan gerilimle bölgeye Patriot sistemleri, Uçak gemisi ve B-52 bombardıman uçakları göndermiş, ABD Başkanı Donald Trump İse İran'la savaş istemediğini belirtmişti.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
    onlar irak suriye afganistan ve muslumanlari hedef almislar bunu yaparlarsa sonra turkiyeylen orasacaklar pkk ya verilen silahlar avrupa va america ozelliklen isvec veriyor kafirlerden asla bize dost olmaz
    Cevapla
  • alper____x___ 2 yıl önce Şikayet Et
    terörit devlet'LER ABD İSARİL AB
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Batı riyakarlığı: İsrail'e lütfen Kıbrıs'a cebren
Son dakika: 23 Temmuz koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı