Irak'ta binlerce kişi sokağa döküldü!

ABD ile İran arasındaki gerilim tırmanırken Irak’ta binlerce kişi savaş karşıtı gösteri düzenledi.

Irak'ta binlerce kişi sokağa döküldü!
Irak'ta binlerce kişi sokağa döküldü!
GİRİŞ 25.05.2019 13:37 GÜNCELLEME 25.05.2019 13:37
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Irak’ta Şii Sadr Hareketi lideri Mukteda Sadr’ın ABD ile İran arasında meydana gelebilecek olası savaştan Irak’ı uzak tutmak için yaptığı çağrı üzerine binlerce Sadr yanlısı başkent Bağdat ile Kerbela kentinde sokağa döküldü. 

 

 

Başkent Bağdat’taki Tahrir meydanında toplananan binlerce gösterici savaş karşıtı sloganlar attı.Şii din adamı Mukteda Sadr’ın yaptığı çağrı üzerine ve aralarında, politikacı, yazar ve aktivistlerin bulunduğu kalabalık amaçlarının herhangi bir tarafı desteklemek veya karşı çıkmak olmadığını amaçlarının Irak’ı olası bir savaş tehlikesinden uzak tutmak olduklarını belirtti.

 

 

İran - Irak, 1. Körfez Savaş ve 2. Körfez Savaşı olmak üzere son 40 yıl içerisinde 3 yıkıcı savaş yaşadıklarını belirten göstericiler savaşa karşı olduklarını kaydederek, Irak hükümetinden ülkenin güvenliği ile ekonomisini tehlikeye sokacak savaş karşı önlem almaya çağırdı. 

Benzer bir gösteri de ülkenin güneyindeki Kerbela kentinde yapıldı. Kent merkezinde toplanan kalabalık bölgede barışın sağlanması ve Irak’ın bölgesel savaştan korumaya çağırdılar.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 4
 • Adalet 5 yıl önce Şikayet Et
  yaaa conileri saddam hüseyine tercih etmiştiniz.....
  Cevapla
 • Vatandaş 5 yıl önce Şikayet Et
  ABD savaş için size sormuyor. Ve son on yıldır hiç bir uluslararası ülkelere BM ye danışmıyor. İzin almıyor ve kimsebin ne düşündüğü umurunda değil. İşiniz zor, birlik olun Allahın yoluna sımsıkı sarılın.
  Cevapla
 • bergamali35 5 yıl önce Şikayet Et
  ne oldu abd yi ciceklerle karsiliyordunuz
  Cevapla
 • Ali 5 yıl önce Şikayet Et
  Zorunamı gitmiş? Yine olsa yine karşılarlar. Yoksa sen Saddamcımısın? insan sizlerle kimin doğru kimin yanlış olduğunu bile şaşırıyor!
  Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi! Başkan adayını da ilan etti
Kıbrıs Harekatı'ndaki olayın şahidi anlattı! Serçe, düşen helikopteri nasıl kurtardı?