Kushner, Manama'da sınırları olmayan haritalar üzerinden sunum yaptı

ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve Başdanışmanı Jared Kushner, Bahreyn çalıştayının açılışında yaptığı konuşma sırasında bölge ülkelerine ait sınırların olmadığı bir harita gösterildi.

Kushner, Manama'da sınırları olmayan haritalar üzerinden sunum yaptı
Kushner, Manama'da sınırları olmayan haritalar üzerinden sunum yaptı
GİRİŞ 26.06.2019 06:32 GÜNCELLEME 26.06.2019 07:53
Bu Habere 90 Yorum Yapılmış

Söz konusu videoda, bölgede özellikle Gazze ve Batı Şeria'daki altyapı, teknoloji, eğitim ve enerji alanlarındaki projelere ait görüntülere yer verilirken, İsrail ve Filistin de dahil olmak üzere ülkelerin sınırlarına işaret edilmedi. 

 

 

ABD'nin çekişmelerin çözümü için tarihi bir fırsat olduğuna dair açıklamalarına rağmen, sunulan görüntüde, sınırların çizilmediği İsrail, Filistin'in ve bölge ülkelerinin bulunduğu haritaların görüntüleri üzerinden yatırım ve kalkınma projelerinin tanıtımı yapıldı.

Kushner'in konuşması sırasında ekrana getirilen haritalarda sınırların olmaması arzulanan Filistin devletinin kapsadığı topraklara ilişkin olasılıklar ve spekülasyonların kapısını açtı. 

 

 

Batı Şeria ve Gazze'yi kapsayan enerji, eğitim, teknoloji ve altyapıya ilişkin projelerin tanıtım videosunda siyasi konulara ve İsrail'in, Gazze'ye abluka ve diğer bölgelerdeki gayrimeşru yerleşimlerine ilişkin uygulamalarına değinilmedi. 


Görüntüde, Gazze ile Batı Şeria arasındaki bağ, Akdeniz'de doğal gaz gibi stratejik sektörlere ilişkin kurulması planlanan projelerin idaresine dair düzenlemeler, özellikle güvenlik ve gelirlerin dağıtımı hakkında bilgi paylaşılmadı.  

Evsahibi Bahreyn'in yanı sıra konferansa, Suudi Arabistan, Ürdün, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Fas katılıyor. 

Filistin'in boykot ettiği konferansa, İsrail'den iş insanları ve basın mensupları katılıyor. 

Dün başlayan "Refah için Barış" adlı Manama Konferansı bugün devam edecek. 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 90
 • atlgn 11 ay önce Şikayet Et
  ne kadar yazık kushner dünyanın en zengin kölelerine maestroluk yapıyor. Allahu Teala sizleri zillettin içinde boğsun inşallah.....
  Cevapla
 • mrt 11 ay önce Şikayet Et
  adam kölelerine maestroluk yapıyor yeni görevleri için sloganlarına bak "refah için barış" kimin için refah namussuzlar. Dünyada Müslümanların hepsi ölsün, Hepsi de satılmış köpekler topluluğu....
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Şu görüntü bile müslümanların düştüğü zilleti anlatmaya yeter, yazıklar olsun!!!
  Cevapla
 • ferhat 11 ay önce Şikayet Et
  siyonizmin kurucusunun osmanlıya yaptığı teklifi abdülhamid ret etmişti osmalının ret ettiğini şimdi siyonizmin kurucusu ve trump'un damadı olan krusher araplara kabul ettirmek istiyor kısacası filistini satacaklar büyük israili kurucaklar amaç bu
  Cevapla
 • Izlıyecı 11 ay önce Şikayet Et
  ÇOK YAZIK oldu yanı bu kadar ucuz mu ınsan onuru sözde ISLAM birliği teşkilâtı aslında ılımlı ıslam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs vaka ve ölüm sayıları
Bakan tarih verdi! Türksat uyduları uzaya gönderilecek