ABD'deki FETÖ şebekesi: Özal'ın doktoru Mustafa Sarsılmaz

FETÖ firarisi ve 8. Cumhurbaşkanı merhum Özal’ın ölümündeki şüpheli doktor Mustafa Sarsılmaz, 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişiminin hemen ardından ABD'ye kaçtı.

GİRİŞ 11.07.2019 13:19 GÜNCELLEME 12.07.2019 09:07
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişiminin hemen ardından ABD'ye kaçan FETÖ firarisi Mustafa Sarsılmaz, 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın ölümündeki şüpheli doktor olarak biliniyor.

 

 

FETÖ'nün ABD'deki yapılanması içinde dikkati çeken isimlerden biri de 15 Temmuz'un ardından ilk kez geçen yıl AA tarafından görüntülenen Mustafa Sarsılmaz oldu.

Uzun yıllar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde örgüt üyeliğini gizleyerek yükselen ve 15 Temmuz'un hemen ardından ABD'ye kaçan Sarsılmaz, merhum Özal'a ölümündeki önce son işlemi yapan doktor olarak tanındı.

 

 

Özal'ın ölümüyle ilgili üzerindeki şüpheleri gideremeyen Sarsılmaz, 2016'da geldiği ABD'de, örgüte bağlı Virginia'daki Virginia International University (VIU) bünyesinde çalışırken ilk kez görüntülendi.

EMEKLİ OLUNCA FETÖ OKULUNA GEÇTİ

1986’da elebaşı Gülen'le aynı araçtan çıkan Sarsılmaz, TSK'den emekli olduktan sonra 2010'da İzmir’de kurulan FETÖ’ye ait Şifa Üniversitesine geçti. 2016'da kapatılan üniversitede değişik kademelerde görevler yapan Sarsılmaz, son olarak rektör yardımcılığını üstlendi.

İzmir'de FETÖ'ye yönelik yürütülen Askeri Casusluk Davası kumpasıyla ilgili soruşturma kapsamında aranan ve hakkında yakalama kararı bulunan Sarsılmaz, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin hemen ardından ABD’ye kaçtı.

FETÖ ÜNİVERSİTESİNDE GÖRÜNTÜLENDİ

Darbe girişimiyle ortadan kaybolan ve uzun süre adı duyulmayan FETÖ firarisi şüpheli doktor Sarsılmaz, geçen yıl temmuz ayında AA kameralarına FETÖ'ye bağlı VIU'da yakalandı.

FETÖ firarisi Emre Uslu'nun da çalıştığı VIU'da 2016'dan itibaren Sağlık Bilimleri Bölüm Başkanı olarak görev yaptığı anlaşılan Sarsılmaz, AA muhabirinin merhum Özal’ın ölümüyle ilgili sorularına cevap veremedi.

TSK bünyesinde nasıl yükseldiği ve tam da merhum Özal’ın ölüm günü GATA’da nasıl nöbetçi subay olduğu sorularını karşılıksız bırakan Sarsılmaz, gömülmeden önce Özal'dan neden kan veya saç örneği almadığına ilişkin soruyu da cevaplayamadı.

FETÖ'cü doktor ayrıca, 1986'da tabip üsteğmen iken Isparta civarında FETÖ elebaşı Gülen’le aynı arabada neden yolculuk yaptığı ve polis tarafından çevrildikten sonra neden Gülen’i tanıdığını inkar ettiği şeklindeki sorular karşısında da sessiz kaldı.

Virginia'da AA kamerasına yakalanan Sarsılmaz'ın, geçen yılki olayın ardından "gözlerden uzak olmak" amacıyla Teksas'a taşındığı kaydedildi.

ÖZAL'IN ÖLÜMÜNDEKİ ŞÜPHE

Sarsılmaz, 17 Nisan 1993'te vefatının ardından GATA'ya götürülen Özal'ın vücut bütünlüğünün bozulmasını önleme için vücut boşluğuna kimyasal madde enjekte eden ekipte yer almış ve naaşın yıkanmasına da katılmıştı. 2010'da başlatılan soruşturma üzerine Özal’ın kabri açılmış ve otopsi yapılmıştı. Soruşturma kapsamında yargılanan dönemin Adli Tıp Kurumu Başkanı Haluk İnce, "Zehir var ama zehirlenme yok" şeklinde açıklama yapmıştı.

2012'de FETÖ’nün kapatılan Cihan Haber Ajansına röportaj veren Sarsılmaz, Özal'dan saç veya kan örneği almamasını "basiretim bağlanmıştı" sözleriyle izah ederek hedef şaşırtmıştı.

1986'DA GÜLEN İLE AYNI ARABADAN ÇIKTI

Türkiye’de gazetelere yansıyan haberlere göre, 1986'da Gülen’le Burdur’da buluşan ve oradan Antalya’ya giden Sarsılmaz ve birlikte seyahat ettiği 14 kişi, Isparta’dan geri dönerken polis tarafından yakalanmıştı.

12 Eylül’ün ardından arananlar listesinde yer alan Gülen’in bulunduğu otomobilden Naci Tosun, Nuri Muhammed Sungur ve o dönem tabip üsteğmen olan Mustafa Sarsılmaz çıkmış, polis sorgusunda Sarsılmaz Gülen’i hiç tanımadığını, hatta araca otostop yaparken tesadüfen bindiklerini ileri sürmüştü.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Suat Ak 2 yıl önce Şikayet Et
  Belkide Rahmetli Özal’ın zehirlenmesinde bu soysuzunda da parmağı var bunların hepsi Vatan hayini
  Cevapla
 • nevzat 2 yıl önce Şikayet Et
  bu dünyada şimdilik işiniz iş de öbübürtarafta ne yapacaksınız peşinden gittiğiniz şeytan bakalım sizi kurtaracak mı allah zalimlerde mutlaka hesap soracaktır
  Cevapla
 • Sıla 2 yıl önce Şikayet Et
  Ey fetööö ölüm var ölüüüm
  Cevapla
 • O uzman. 2 yıl önce Şikayet Et
  Merhum Özal'ın vefatı ile ilgili daha ne şüpheler var. Merhum Arafat'ın radyoaktif madde ile zehirlenmiş olabileceğini daha 2010'da BİMER'e yazan Nükleer Tıp Uzmanı'nın yazısı asla Erdoğan'a ulaştırılmadı. Bilgisayarına virüs saldırıları oldu. 200 CİMER talebine rağmen 10 dakikalık randevu verilmedi. TEHDİT DEVAM EDİYOR !
  Cevapla
 • ramazan37 2 yıl önce Şikayet Et
  Şimdi bu şahsiyet inanıyorum ki ülkemizden hâlâ daha emekli maaşı alıyordur....
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Türk doktordan bilim dünyasını heyecanlandıran proje: Holocheck