Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Grushko’dan Türkiye açıklaması

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Alexander Grushko, ABD’nin Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400 füze savunma sistemlerinin teslimatı sonrası F-35 savaş uçakları üzerine aldığı karar hakkında, “ABD, en ufak egemenlik belirtisi gösterenleri ve kendi ekonomik çıkarlarını savunanları cezalandırıyor” dedi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Grushko’dan Türkiye açıklaması
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Grushko’dan Türkiye açıklaması
GİRİŞ 19.07.2019 19:31 GÜNCELLEME 19.07.2019 19:58
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Rusya’da gazetecilerin sorularını cevaplayan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Alexander Grushko, ABD’nin, Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400 füze savunma sistemlerinin teslimatı sonrası F-35 savaş uçakları üzerine aldığı karar hakkında açıklamalarda bulundu. ABD’nin Türkiye’nin dahil olduğu F-35 savaş uçakları programı hakkında aldığı kararını eleştiren Grushko, ABD’nin Türkiye’nin kendi egemenliğini sağlaması amacıyla S-400 füze sistemlerini satın almasından dolayı cezalandırılmaya çalışıldığını söyledi. Grushko, “ABD, en ufak egemenlik belirtisi gösterenleri ve kendi ekonomik çıkarlarını savunanları cezalandırıyor. Sadece bağırırlar ardından emrederler sonunda yaptırım uygularlar. Bu onların dış politikasının küçük bir yolu” ifadelerinde bulundu.

 

 

ABD’nin Rusya’ya yönelik yeni yaptırım paketi hakkında da konuşan Grushko, “Zaten hâlihazırda 20 yaptırım paketi var. Yeni bir yaptırım paketi hazırlayanlar bunun işe yaramadığını anlamadı. Gündemimiz değişmiyor. Bu uluslararası hukuku zedeleyen, ülkeler arası stratejik ilişkileri zedeleyen ve küresel güvenliği riske sokan hamleler” şeklinde konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • ugur Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
    Güzel bir tespit ama cooook gec kalınmıș bir aciklama olmuș, bunu sağır sultan bile biliyor
    Cevapla
  • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
    Doğru söylemiş. Ancak Rusya da kafkas kırım balkan orta asya türklerine az kötülk etmedi.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kahreden haber! Araç uçuruma devrildi! Çok sayıda ölü ve yaralı
Beşiktaş'la Başakşehir arasında yılın takası!