Demokrat vekillere cevap: Özür dilemelisiniz!

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 4 kadın Demokratik Parti üyesine ''Özür dilemelisiniz'' dedi.

Demokrat vekillere cevap: Özür dilemelisiniz!
Demokrat vekillere cevap: Özür dilemelisiniz!
GİRİŞ 21.07.2019 17:48 GÜNCELLEME 21.07.2019 18:08
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''4 kadın kongre üyesinin ülkemizi sevebileceğine inanmıyorum. Amerika'dan (ve İsrail'den) söyledikleri korkunç (nefret dolu) şeyler için özür dilemeliler.

Demokrat Partiyi yok ediyorlar, ama büyük Milletimizi asla yok edemeyecek kadar zayıf ve güvensiz insanlar!'' diyerek, Alexandria Ocasio-Cortez, Rashida Tlaib, Ilhan Omar ve Ayanna Pressley''i hedef aldı.

NELER OLMUŞTU?

 

 

Trump, Temsilciler Meclisi'nin kadın üyelerine, memleketlerindeki yönetimlerinin 'tam bir facia' olduğunu ve 'ülkelerine geri dönüp tamamen yıkılmış suçla dolu bu yerleri düzeltmek için çalışmaları' önerisinde bulunmuştu.

Bunun üzerine, ABD Temsilciler Meclisi, Donald Trump'ın Kongre üyelerini hedef alan saldırılarını, 'onayladıkları karar tasarısıyla' sembolik olarak kınamıştı.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde, Trump, katıldığı bir mitingde yine aynı isimleri hedef almış, destekçileri de Trump'ın Müslüman kongre üyesi Ilhan Omar’a yönelik sözlerine, "Onu ülkesine gönder" şeklinde sloganlar atarak karşılık vermişti.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
twitter Demoktat parti
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Yaşar 10 ay önce Şikayet Et
  O insanların Ülkelerine müdahele edio karıştırmasanız dünya daha yaşanır olur siyonist uşağı trampppp
  Cevapla
 • Vatan evladı 10 ay önce Şikayet Et
  Bu trump sirket yönetmekle kendini hep patron görüyor buna bizim hastaneler 46 raporu verir galiba
  Cevapla
 • Mustafa 10 ay önce Şikayet Et
  Bre trump senin her tarafın özür.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye yeni haritayı paylaştı!
Dolarda hareketli dakikalar! Sert düşüş!