Başkenti ele geçirmemiz yakın demişti! Cevap geldi

Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH), ülkenin doğusundaki güçlerin lideri Halife Hafter'in "Trablus'ta zaferin yakın olduğu" yönündeki açıklamalarının, kendisine bağlı birliklerin moralini yükseltme amacı taşıdığını bildirdi.

Başkenti ele geçirmemiz yakın demişti! Cevap geldi
Başkenti ele geçirmemiz yakın demişti! Cevap geldi
GİRİŞ 25.07.2019 08:48 GÜNCELLEME 25.07.2019 08:48
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

UMH'nin yürüttüğü Burkan el-Gadab Operasyonu'nun sözcüsü Mustafa el-Meci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hafter'in başkent Trablus'a yönelik başlattığı operasyonda aldığı yenilgilere rağmen "zaferin yakın" olduğu yönünde sözler sarf etmesini değerlendirdi. 

Hafter'in, Trablus'u ele geçirmedeki başarısızlığını örtbas etmek ve kendisine bağlı güçlerin moralini yükseltmek maksadıyla bu açıklamaları yaptığını söyleyen Meci, UMH birliklerinin, Hafter güçlerinden gelebilecek her türlü saldırıyı püskürtmeye hazır olduğunu kaydetti.

Hafter, Bingazi'deki Er-Racme bölgesinde bulunan komuta merkezinde yaptığı açıklamada, "Zaferi kazanmamız yakın. Bütün Libyalıların kurtulma zamanı geldi. Ordu da halk da Trablus'ta zafer bayrağını dalgalandıracak." ifadelerini kullanmıştı.

Halife Hafter, başkent Trablus'u ele geçirmek için 4 Nisan'da saldırı emri vermiş, bunun üzerine uluslararası meşruiyete sahip Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) birlikleri de "Burkan el-Gadab Operasyonu"nu başlatmıştı.

Hafter birlikleri, haziran ayı sonunda harekat ve ikmal merkezi olarak kullandıkları kritik Giryan kentini de kaybetmişti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • Alperen 11 ay önce Şikayet Et
    Bu coni kuklası şeytanı ne pahasına olursa olsun Türkiye durdurmalı. Bir tane Sisi bu arap coğrafyasında yeter ve fazla ikincisi lazım değil, bizim ve müslümanların zararına olacaktır
    Cevapla
  • Yakul 11 ay önce Şikayet Et
    Geberip gidesin hafter
    Cevapla
DİĞER HABERLER
BDDK'dan 7 bankaya 204 milyon lira ceza!
Son dakika haberi: Diyanet'ten 81 il müftülüğüne talimat!