Trump onayladı! İdamlar tekrar başlıyor

ABD Başkanı Donald Trump, 2003'ten beri uygulanmayan idam cezası için onay verdi. Adalet Bakanlığı infazların tekrar başlayacağını duyururken karara Demokratlar ve BM tepki gösterdi.

Trump onayladı! İdamlar tekrar başlıyor
Trump onayladı! İdamlar tekrar başlıyor
GİRİŞ 26.07.2019 03:06 GÜNCELLEME 26.07.2019 03:07
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

ABD Adalet Bakanlığı, federal hükümetin 2003 yılından bu yana ilk kez idam cezası alan mahkumların infazlarına yeniden başlayacağını duyurdu.

 

 

ABD Adalet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 16 yıllık aradan sonra federal hükümetin idam cezası alan mahkumların infazlarına yeniden başlayacağı bildirildi. Karara Demokratlar ve Birleşmiş Milletler (BM) tepki gösterdi.

ABD Adalet Bakanı William Barr'ın talimatına atıfta bulunulan açıklamada, federal hükümetin 2003'ten sonra ilk kez idam cezası infazlarını uygulamaya başlayacağı kaydedildi.

 

 

Açıklamada, halen infaz listesinde bulunan ve çocuk öldürmekten suçlu bulunan 5 idam cezası alan mahkum için Federal Ceza İnfaz Kurumlarına hemen talimat gönderildiği, söz konusu 5 infazın aralık ayından itibaren 6 hafta içinde gerçekleştirileceği belirtildi.

Aynı açıklamada Adalet Bakanı Barr'ın, "Kongre, halkın temsilcisi olan her iki kanadın da yasama süreçleriyle kabul ettiği ve Başkan'ın da imzaladığı idam cezasını onaylamıştır." şeklindeki ifadelerine de yer verildi.

Bakanlık, idam cezası alan 62 federal mahkumun infaz listesinde bulunduğu bilgisini paylaşarak, infaz işlemlerine devam edileceği sinyalini verdi.

ETİKETLER
trump
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Seri 1 yıl önce Şikayet Et
  Şu idamı bizde getirseydik hayırlusıyla,asulacak çok hain var
  Cevapla
 • 44Abdullah44 1 yıl önce Şikayet Et
  Destekliyorum aynısını Türkiye de yapmalı.Hapishanelerde birsürü it var.
  Cevapla
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizde İstiyoruz...bütün suçlarda cezalarda artmalı-ki caydırıcı olsun.Şuan çok saçma adalet sistemi var...örn:Terlik atan anne 3yıl hapis.hırsızlık yapan,adam yaralayan serbest...mantıkla alakası yok...islami adalet sistemi en doğrusu.
  Cevapla
 • KIRKiKi 1 yıl önce Şikayet Et
  biz niye hain besliyoruz
  Cevapla
 • Hacivat 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayin Trump hakli aynisi ni türkiye yapmali idami getirip apo yu asmali
  Cevapla
DİĞER HABERLER
1 Aralık itibarıyla istenmeyen mesajlar son bulacak
Son dakika: İstanbul kritik kararlar açıklanıyor! Salgına karşı sert hamle