Dünyaya resmen duyurdular: Türkiye'den emir bekliyoruz

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen sınır ötesi harekatlar ile terör örgütlerinden arındırılan bölgelerde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri eli tetikte görev yapıyor. PKK/YPG kontrolünde olan bölgelerin yakınındaki teröristlere aralarında birkaç yüz metre mesafe bulunan ÖSO güçleri, olası her türlü saldırıya karşı cephe hatlarında teyakkuz halinde nöbet tutuyor ve Türkiye'den emir bekliyor.

GİRİŞ 27.07.2019 14:28 GÜNCELLEME 27.07.2019 16:19
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Suriye'de iç savaşın başlamasının ardından terör örgütleri Türkiye sınırındaki Cerablus ile Afrin arasındaki bölgede kontrolü sağladı. Terör örgütlerinin işgal ettikleri bölgedeki sivillere baskı uygulaması ve buralardan Gaziantep ile Kilis'e yönelik roket ve havanlı saldırılar düzenleyerek tehdit oluşturması üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 24 Ağustos 2016'da Fırat Kalkanı, 20 Ocak 2018 tarihinde ise Zeytin Dalı harekatları düzenlendi. Harekatlarla Cerablus ile Afrin arasında bulunan 4 bin kilometre karenin üzerinde alan terör örgütlerinden temizlendi ve zorunlu olarak göç eden binlerce insan yeniden evlerine döndü.

ÖSO GÜÇLERİ CEPHE HATTINDA

 

 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından özgürleştirilen bölgelere yakın mesafede hala terör örgütü PKK/YPG kontrolünde bulunan bazı noktalar ise tehdit oluşturmaya devam ediyor. ÖSO güçleri de Azez ile Afrin arasındaki bölgede teröristlerin denetimindeki Maranez, Minnag ve Tel Rıfat bölgelerine yakın noktalarda oluşturdukları cephe hatlarında 24 saat nöbet tutuyor. Cephe hatlarında teröristleri adım adım izleyen ÖSO güçleri, siperlerde eli tetikte görev yapıyor. ÖSO unsurları, zaman zaman teröristlerin taciz ateşi ve saldırılarını da anında karşılık vererek püskürtüyor. ÖSO güçleri zeytin ağaçları ile kaplı arazide teröristlerin sızma girişimine karşı da sürekli devriye görevi yapıyor.

"TÜRKİYE'DEN HABER BEKLİYORUZ"

ÖSO bileşenlerinden olan Ceyşül Şimal Tugayı komutanlarından Ebu Ali Adduno, teröristlerin kontrolündeki Minnag bölgesinin karşısındaki cephe hattında 24 saat nöbet tuttuklarını söyledi. TSK'nın düzenlediği harekatlar ile Azez, Afrin, Cerablus, El Bab gibi kentlerin özgürleştiğini hatırlatan Adduno, şimdi Münbiç, Tel Rıfat ile kendilerinin nöbet tuttuğu bölgede bulunan Minnag ve Maranez köylerinin de teröristlerden temizlenmesini istediklerini ifade etti. Fırat'ın doğusunun da teröristlerden temizlenmesi için TSK'nın harekat başlatmasını beklediklerini dile getiren Adduno, "Bizler de bu harekatta Türk askerinin yanında yer alacağız. Tüm ülkenin teröristlerden kurtarılmasını istiyoruz. Bunun için hazırız ve teröristlerin olduğu yerleri özgürleştirmek için Türkiye'den haber bekliyoruz. Hepimizin ortak dileği Suriye'nin teröristlerden ve Esad rejiminden kurtulması. Bunun için de üzerimize düşeni yapmaya hazırız" diye konuştu.

SURİYELİLERE "HUZURA KAVUŞAN BÖLGELERE DÖNÜN" ÇAĞRISI

Adduno, öte yandan Türkiye'de barınan Suriyelileri de TSK'nın düzenlediği harekatlar ile huzura kavuşan bölgelere geri dönmeye davet etti.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 41
 • Zalimlik 4 yıl önce Şikayet Et
  Silaha bile gerek yok onları tükrükletinizle yere serersiniz çünkü onlar islam ve müslüman düşmanı korkak olurlar
  Cevapla
 • selami 4 yıl önce Şikayet Et
  adamlar vatanı için uğraşıyor bazılarıda itlik peşinde
  Cevapla
 • cengiz 4 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH yardımcınız olsun
  Cevapla
 • nuri 4 yıl önce Şikayet Et
  trumpı sıkıştırmak için yapılıyor.ben müdahele etmedim ama sen amborgo uygularsan her an müdahele edebilirim mesajı
  Cevapla
 • Türk 4 yıl önce Şikayet Et
  Siz gerçekten vatan hakeden insanlarsınız.. Sizin ailelerinize Türkiye de bakmak bizim için şereftir..inşallah birgün kurtarılan bölgelere siz yerleştirip Türkiye her türlü desteği olacak..
  Cevapla
 • ismi 4 yıl önce Şikayet Et
  Chp ye kapak olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kapalı dükkandan aldıkları bayrakların ücretini bıraktı
Türkiye'den İsrail'e sert tepki: 'Terör örgütü' ilan etme çabaları kabul edilemez