Pentagon eski yetkilisi: PKK bir terör örgütü değil

Pentagon eski yetkilisi Michael Rubin, "Türkiye'nin derdi petrol ve toprak. Doğu Akdeniz'deki gerginliğin sebebi de bu." ifadeleriyle korkunç iftiralarda bulundu.

Pentagon eski yetkilisi: PKK bir terör örgütü değil
Pentagon eski yetkilisi: PKK bir terör örgütü değil
GİRİŞ 01.08.2019 10:42 GÜNCELLEME 01.08.2019 11:48
Bu Habere 107 Yorum Yapılmış

Pentagon eski yetkilisi Michael RubinAmerika merkezli bir haber sitesinde akılalmaz bir yazı kaleme aldı. Rubin, "Türkiye'nin Suriye'de tampon bölge isteğinin terörle değil petrolle ilgisi var" başlıklı yazıda, "Türkiye toprak ve petrol derdinde." sözleriyle korkunç iftiralara imza attı.

 

"PKK BİR TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL"

Rubin, "PKK'nın geçmişteki eylemlerini ben de eleştiriyorum. PKK'nın siyasi felsefesini de sorguluyorum. Ama grup oldukça gelişti. Hatta, önemli bir gelişme, geçenlerde Belçika mahkemesi PKK'nın terör örgütü olmadığına hükmetti." diyerek çocuk katili PKK'nın savunuculuğuna soyundu.

Türkiye'nin terörle mücadele konusunda kaydettiği gelişmeyi tuhaf bir argümanın malzemesi haline getiren Rubin, sözlerini şöyle sürdürdü: "PKK Türklere silahlı operasyon düzenlese bile geriye iki gerçek kalıyor. Birincisi, Türkler çok daha fazla Kürt lider öldürüyor. İkincisi, Kürtlerin Suriye'den terör saldırısı gerçekleştirdiğine dair bir delil yok." Rubin böylelikle, PKK'nın hain saldırılarının üstünü örtmeye devam etti.

"TÜRKİYE'NİN DERDİ TOPRAK VE ETNİK TEMİZLİK"

"Peki terörle mücadele değilse, Türkiye'nin motivasyonu nedir?" sorusunu soran Michael Rubin, "Türkiye'nin birinci motivasyonu toprak. Afrin'e düzenlenen operasyonun terörle mücadele ile alakası yoktu. Türkiye orada etnik temizlik yaptı." diyerek iftiralarını sürdürdü. 

Rubin çirkin iftiralarına, "İkinci motivasyon ise, Erdoğan'ın kendi başarısızlıklarını örtbas etmek için askeri bir kampanya kullanmak istemesi. Erdoğan'ın İstanbul'u kaybetmesi, ekonomonin kötüye gitmesi bu başarısızlıklardan birkaçı." sözleriyle devam etti. 

"SURİYE'DE TAMPON BÖLGEYE HAYIR DENMELİ"

"Üçüncü ve en önemli motivasyon ise petrol. Türkiye'nin kendisi enerji kaynakları olmadığı için, Türkiye kendini uzun zamandır enerji merkezi olarak konumlandırıyor. Enerji boru hatları Türkiye'ye oldukça iyi paralar kazandırıyor. Türkiye'nin Kıbrıs'taki agresif hareketlerinin arkasında da petrol isteği yatıyor." diyen Rubin, Amerikan Savunma Bakanı Michael Esper'i de Türkiye'ye karşı uyarmayı ihmal etmedi. Rubin, "Esper ABD'ye karşı uzun vadede en büyük tehditi Çin'in oluşturduğunu söylüyor. Savunma Bakanı sadece uzun vadeli tehditlere işaret etmez. Kısa dönemli tehditlerden de bahsetmesi gerekir. Eğer Esper Orta Doğu'da oluşacak bir krizi engellemek istiyorsa, Hulusi Akar'a Suriye'de tampon bölge oluşturulmayacağını söylemesi lazım. Türklerin oyununa gelmemeli. Cevap hayır olmalı." ifadeleriyle iftira dolu yazısını noktalandırdı.

KAYNAK: HABER 7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ
YORUMLAR 107
 • Ads 1 yıl önce Şikayet Et
  Esnedim...
  Cevapla
 • NEjdet 1 yıl önce Şikayet Et
  Pkk bir teror orgutudur baslarida abd dir
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Şu dünyada Osmanlı tokadı yemeyen bir siz kalmıştınız, siz de bir tadına bakmak istiyorsunuz herhalde.
  Cevapla
 • Vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  "Kaybedecek çok şeyi olmayanlara sataşmayın çünkü onlar çok şey kaybettirme gücüne sahiptir."
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Değil. Toprak değil. İşte bu yüzden siz ne ile ne amaçla savaştığınızı bilmediğiniz için hep kaybedeceksiniz. Biz Önce Vatan için güvenliği için içinde yaşayan insanlarımız için Genetiğimizden gelen iç güdü o kışkırtıcı ölümü yarayı acıyı unutturan iman ile savaşır ALIRIZ. Siz zavallı coniler bira içer 2 masum insanı 100 mermi boşaltır öldürür yeaaahhh okeey der sevinirsiniz. Siz aptal bir devletin aptal korkak savaşamaz askerlerisiniz. Size buralar Mezar olacak. Dünyaya Sizi rezil edeceğiz ne kadar zavallı aslında korkak olduğunuzu göstereceğiz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 27 Şubat koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Belgeler elindeyse çıkar göster Kılıçdaroğlu!