Miçotakis'den dikkat çeken Ankara hamlesi!

Yunanistan Başbakanı Miçotakis geniş çaplı bir 'ulusal güvenlik reformu'na hazırlanıyor. Miçotakis’in başlattığı 'ulusal güvenlik reformu'nun başına getirdiği isim Türkiye'yi yakından tanıyor. Miçotakis'in seçim öncesinde gündeme getirdiği reform hamlesi ve başına getirdiği isim Yunan medyasında büyük yankı uyandırdı.

Miçotakis'den dikkat çeken Ankara hamlesi!
Miçotakis'den dikkat çeken Ankara hamlesi!
GİRİŞ 02.08.2019 14:42 GÜNCELLEME 02.08.2019 14:42
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Yunanistan Başbakanı Miçotakis yakın tarihte gerçekleştirdiği Dışişleri ve Savunma Konseyi toplantısında Yunanistan'ın ulusal güvenliğine ilişkin adımlar atmaya hazırlanıyor.

Yunan haber sitesi Kathimerini'nin aktardığı bilgiye göre Yunan Başbakan bu doğrultuda başkan yardımcılığı görevine atadığı Koramiral Alexandros Diakopoulos'u aynı zamanda 'ulusal güvenlik reformu'nun da başına getirdi. Kathimerini 'ulusal güvenlik reformu' hamlesini birinci manşetten duyurdu. Diakopoulos, Ulusal İstihbarat Teşkilatı’nda modernizasyon çalışmaları yapacak.
 
ANKARA'DA GÖREV YAPTI

 

Miçotakis'in başlattığı 'ulusal güvenlik reformu'nun başına getirdiği isim Türkiye'yi yakından tanıyor. Alexandros Diakopoulos bir dönem Ankara'da Yunanistan Deniz Ataşesi olarak görev yaptı. Yunanistan'da birçok önemli görevde bulunan Diakopoulos Yunanistan Milli Savunma Akademisinde Koramiral olduğu 2017’de de başkanlık ettiği bir heyetle birlikte Erhan Afyoncu'nun rektörü olduğu Milli Savunma Üniversitesi'ni ziyarette bulunmuştu.

Doğu Akdeniz'de Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilimin yükseldiği bir dönemde Miçotakis’in 'ulusal güvenlik reformu'nun başına Diakopoulos gibi Ankara'yı yakından tanıyan bir ismi getirmesi dikkat çeken bir adım olarak yorumlandı.

 

KAYNAK: AKŞAM GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • emin 10 ay önce Şikayet Et
    Oğlum bak git...
    Cevapla
  • emekçi 10 ay önce Şikayet Et
    güvenilmez
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika... Vatandaşın şikayeti karşılık buldu! Bankalara 121 milyon TL ceza
ABD'li Antifa militanı Barry: Öcalan'ı idol olarak görüyoruz