Netanyahu görüşmek istedi! Reddedildi

Ürdün Kralı Kral II. Abdullah’ın, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun görüşme ve toplantı isteğini reddettiği bildirildi. Kral II. Abdullah’ın, Netanyahu’ya geçen Haziran ayında Bahreyn gerçekleştirilen konferansta olduğu gibi, fotoğraf çekimi uğruna bir toplantı yapmak niyetinde olmadığını söylediği öğrenildi.

Netanyahu görüşmek istedi! Reddedildi
Netanyahu görüşmek istedi! Reddedildi
GİRİŞ 04.08.2019 15:16 GÜNCELLEME 04.08.2019 15:16
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Haaretz gazetesi, Londra merkezli Al-Quds el Arabi gazetesine dayandırdığı haberinde, Ürdün Kralı'nın görüşme isteğini geri çevirmesinin Netanyahu'yu kızdırdığı bildirildi.

 

 

Al-Quds Al-Arabi gazetesi, Kral II. Abdullah'ın, İsrail Başbakanı'na şu anda herhangi bir toplantı veya görüşme yapmak niyetinde olmadığını söylediğini aktardı.

KRAL II. ABDULLAH ÇEKİNCELERİNİ DİLE GETİRDİ

 

 

Haberde, resmi olmayan Ürdün kaynaklarının, Kral II. Abdullah'ın ABD Başkanı Trump'ın Orta Doğu barış planını tanıtmak için Arap liderleriyle Camp David'de bir konferans toplanma girişimi konusundaki çekincelerini dile getirdiği belirtildi.

Habere göre, Abdullah, Haziran ayındaki Bahreyn Konferansı'nda olduğu gibi, fotoğraf çekimi uğruna bir toplantı yapmak niyetinde olmadığını söyledi. Haberde, kralın Trump veya personeli ile görüşme ihtimalini dışlamadığı belirtildi.

KUSHNER'İN ZİYARETİNİN AMACI, NETANYAHU'YA DESTEK

Habere göre, Ürdünlü yetkililer, Trump danışmanı Jared Kushner'in bölgeyi yaptığı ziyaretin amacının Netanyahu'nun Eylül ayında yapılacak seçimlerde yardımcı olmak olduğuna inanıyor.

Kushner'in bu hafta Kral II. Abdullah'la yaptığı görüşmede, Kral iki devletli çözümü uygulamadan ilerleme kaydedilemeyeceği yönündeki tutumunu yineledi.

Al-Quds Al-Arabi gazetesi ayrıca Kushner'in ziyareti ve barış planı konusundaki yenilenen devlet söyleminin Ürdün'ün Kralı'nı huzursuz ettiğini, özellikle de barış planının Filistinliler ve Arap'ın muhalefet ışığında bir sonraki duyuruya kadar askıya alındığını bildirdi.

YORUMLAR 1
  • İnanma 10 ay önce Şikayet Et
    Ürdün kralı yahudinin köpeği.nasıl olurda sahibine isyan eder.inanma
    Cevapla
DİĞER HABERLER
6 Haziran Cumartesi gazete manşetleri - Milyonlar bu oyunu oynuyor! Anne balar dikkat
Büyükannesinden kalan dolabı yıllar sonra açtılar ve...