Önemli gelişme! Almanya ile ABD karşı karşıya geldi

ABD'nin Berlin Büyükelçisi Grenell, "Amerikalı vergi mükelleflerinin 50 binden fazla ABD askerinin mali yükünü ödemeye devam etmesini beklemek gerçekten hakaret gibi" ifadesini kullandı.

Önemli gelişme! Almanya ile ABD karşı karşıya geldi
Önemli gelişme! Almanya ile ABD karşı karşıya geldi
GİRİŞ 09.08.2019 15:58 GÜNCELLEME 09.08.2019 16:33
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

ABD'nin Berlin Büyükelçisi Richard Grenell, "Amerikalı vergi mükelleflerinin 50 binden fazla ABD askerinin mali yükünü ödemeye devam etmesini beklemek gerçekten hakaret gibi" ifadesini kullandı.

 

 

Büyükelçi Grenell, ABD Başkanı Donald Trump'ın Avrupa seyahati öncesi Alman Haber Ajansı DPA’ya açıklamalarda bulundu.

Almanya'nın dış ticaret fazlasını yurt içi amaçlar için harcadığını kaydeden Grenell, "Amerikalı vergi mükelleflerinin 50 binden fazla ABD askerinin mali yükünü ödemeye devam etmesini beklemek gerçekten hakaret gibi" dedi.

 

 

Grenell, ABD’nin Varşova Büyükelçisi Georgette Mosbacher'in, "Polonya, Gayri Safi Yurt İçi Hasılasının (GSYH) yüzde 2’sini NATO’ya askeri harcamalar için ayırma taahhüdünü yerine getiriyor. Almanya ise bunu yapmıyor. Biz, Almanya’daki Amerikan askerlerinin Polonya’da konuşlandırılmasından memnun oluruz" ifadelerine atıfta bulunarak, "Başkan Trump haklı, Georgette Mosbacher de haklı" diye konuştu.

AVRUPA'DA EN FAZLA ABD ASKERİ ALMANYA'DA

ABD'nin, Almanya'da 35 bin asker ve 17 bin sivil personeli bulunuyor.

ABD’nin Avrupa ve Afrika’daki askerlerinin komuta merkezi Almanya'nın Stuttgart kentinde yer alıyor. ABD'nin Almanya'daki en önemli üssü Ramstein'de ve Avrupa’da en büyük askeri eğitim yeri ise Bavyera eyaletindeki Grafenwöhr’de bulunuyor.

ABD, Almanya'dan GSYH'sinin yüzde 2'sini askeri harcamalara ayırmasını istiyor.

Almanya ise GSYH'sinin yüzde 1,36’sını askeri harcamalara ayırıyor.

Almanya'nın Rus gazını Avrupa'ya taşıyacak olan Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattı projesinde de çekilmesini isteyen ABD, ayrıca, Almanya'dan, Suriye'de kara birliğine ve Hürmüz Boğazı'nda ise askeri deniz gücü misyonuna destek vermesini de talep ediyor.

ABD Başkanı Trump, 24 Ağustos'ta, G7 Zirvesi'ne katılmak amacıyla Fransa'nın sahil beldesi Biarritz'e gelecek ve burada Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşecek.

Zirve sonrasında Trump'ın, Danimarka ve Polonya'yı da ziyaret etmesi bekleniyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Musti_180 2 yıl önce Şikayet Et
  Adam hatirlatiyor sadece. Baris anlasmasi imzalamadiklari icin gerekirse yonetime El koyariz gibi birsey bu. 35 bin asker 17 bin sivil personel bir nevi isgal demektir.
  Cevapla
 • Önce Ögren 2 yıl önce Şikayet Et
  Sen ne almanya nede avrupa tarihini bilmiyorsun boșuna yorum yapma. 35 bin askere sen ișgal gibi diyorsun, Almanyada 350.bin amerikan askerleri vardi bu rakam neki.
  Cevapla
 • gakko 2 yıl önce Şikayet Et
  Benim bildigim Alman kimseye tek kuruş dahi ödemez boş yere Abd de alsin askerini defolup gitsin çakkallarini yiğmiş ger yere onu ver bunu ver kimse mecbur degil
  Cevapla
 • Bilmeyen 2 yıl önce Şikayet Et
  Rasulullah sav haber vermisti.! Rumlar 80 sancak ile size karsi savasacaklar.! Birbirilerini yemek yemeye davet eder gibi size karsi savasmaya davet edecekler.!!! Su an akdeniz'de baya bi sancak var kafirler resmen buyuk kiyima hazirlaniyorlar.. yuklu sekilde ve akilalmaz donanma ile oradalar..!!!
  Cevapla
 • Abdullah 2 yıl önce Şikayet Et
  Alöanya dediğin şey,küçük abd demek.tabi almanlar kurtulmaya çalışıyo ama paçasından gırtlağına kadar abd kontrolünde.
  Cevapla
 • Terz 2 yıl önce Şikayet Et
  Ne ödemesi, avrupa'dan kim para görmüş, biz bile halen bekliyoruz bizim olmadığı halde.
  Cevapla
 • Hadi len 2 yıl önce Şikayet Et
  Sen boșuna bekleme, suriyeliitler senin kardeșin ve bakmayada mecbursun kardeșine.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce'den olay sözler! Millet İttifakı'yla dalga geçti!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz kafe ziyareti! Görenler telefonuna sarıldı...