Suudi Arabistan'dan Türkiye kararı: İzin verildi

Suudi Arabistan makamları, Duba Limanı'nda iki hafta beklettiği Türk tırlarının geçişine izin verdi.

Suudi Arabistan'dan Türkiye kararı: İzin verildi
Suudi Arabistan'dan Türkiye kararı: İzin verildi
GİRİŞ 02.09.2019 12:16 GÜNCELLEME 02.09.2019 12:16
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

AA muhabirine konuşan Türk şoförler, Suudi Arabistan'ın Kızıldeniz kıyısındaki Duba Limanı'ndan önceki günden itibaren belli aralıklarla çıkmaya başladıklarını aktardı.

 

 

Limanda bekletildikleri sürede aşırı sıcak hava nedeniyle zor günler geçirdiklerine dikkati çeken şoförler, durumlarını yakından takip eden Türkiye'nin Riyad Büyükelçiliği ve Cidde Başkonsolosluğu yetkililerine teşekkür etti.

İskenderun Limanı'ndan çıktıktan sonra 17 Ağustos'ta Duba'ya ulaşan 73 Türk tırı, Suudi Arabistan makamları tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeksizin yaklaşık 2 haftadır gümrükte bekletiyordu.

Suudi Arabistan, 21 Temmuz'da aynı limana ulaşan 85 Türk tırını da hiçbir gerekçe göstermeden 12 gün bekletmiş, daha sonra geçişlerine izin vermişti.

Türkiye'nin Riyad Büyükelçiliği ve Cidde Başkonsolosluğu da konuyu yakından takip etmiş, Türk şoförlerin bir an önce gümrükten geçmeleri için Suudi Arabistan makamları nezdinde yoğun girişimlerde bulunmuştu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • Afşinbey 11 ay önce Şikayet Et
  İngiliz Arabistan'i Amerikan kuklasina Evrim oldu Arabistan bizim iken işgal edildi ve orada ki hainlik eden Araplara İngilizler teslim etti olay bu başka birşey beklemeyelim Araplar savaşarak almadı orayı İngiliz Amerikan siyon sömürgesi bir ülke
  Cevapla
 • Gazi 11 ay önce Şikayet Et
  bu araplar kendince egolarını tatmin ediyorlar, burada Ülkemizin pasif kalmasını anlamıyorum...o yollar uluslar arası ticaret için yapıldıysa ve tırlarda ticaret malzemesi taşıyorsa sudilerin o araçları alıkoymak gibi bir hakkının olmadığı hatırlatılmalı ve gereken yapılmalıdır.
  Cevapla
 • misafir 11 ay önce Şikayet Et
  abd gibi vuracaksın bunların kafasına alacaksın ekmeğini elinden suudilerin anlayacağı dil bu....
  Cevapla
 • Realist 11 ay önce Şikayet Et
  Bu konularda uluslar arası ticaret hukukunu neden kullanmayız her saat için maddi manevi tazminat davası açılabilir mesela, Ticaret yapıyorsun, o yollarıda uluslar arası ticaret kanuna göre kullanma hakkına vakıfsın şöfer kardeşim.
  Cevapla
 • özgür.t 11 ay önce Şikayet Et
  Seve seve izin verecek. Taş'mı yiyecekler çıplak mı gezecekler...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Sputnik V' adlı Kovid-19 aşısının üretimine başlandı
Aşiretler ABD'nin teklifini reddetti: Sadece Türkiye'yi istiyoruz