ABD Başkanı Trump, aldığı bu kararla zaferini ilan etti

ABD Yüksek Mahkemesi, Başkan Donald Trump yönetiminin ülkeye alınan Orta Amerikalı sığınmacı sayısına sınırlandırılma getirilmesi talebini onayladı. Bu karar Trump için zafer olarak nitelendirildi.

ABD Başkanı Trump, aldığı bu kararla zaferini ilan etti
ABD Başkanı Trump, aldığı bu kararla zaferini ilan etti
GİRİŞ 12.09.2019 09:30 GÜNCELLEME 12.09.2019 09:31
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Yüksek Mahkeme tarafından alınan söz konusu karar, Honduras, Guatemala ve El Salvador gibi ülkelerden sığınmacı alınmasını engelleyeceği sözü veren Trump için zafer olarak nitelendirildi.

 

 

Ayrıca karara göre, Orta Amerika ülkelerinde yaşayan ancak ikinci bir ülke üzerinden ABD’ye girerek sığınma başvurusunda bulunan göçmenlerin de reddedileceği kaydedildi.

Karara dair sevincini Twitter’dan paylaşan Trump, "Sınır ilticasında Büyük bir ABD Yüksek Mahkemesi Kazanımı!" ifadelerini kullandı.

 

 

Başkanlık kampanyası zamanında ABD’ye yapan iltica ve göçmenlik akımını büyük ölçüde bitireceği sözü veren Trump, Orta ve Güney Amerika’dan gelen göçmenleri Meksika sınırında bekletme kararı almıştı.

Bu kararın ABD yasalarına ve insan haklarına aykırı olduğu tartışılırken, federal temyiz mahkemesi, Trump’ın iltica başvurusu yapan göçmenleri Meksika’da bekletmesinin kanuna uygun olduğuna karar verdi.

Yüksek Mahkeme’nin yeni kararıyla, söz konusu ülkelerden gelen göçmen ve sığınmacı alımında büyük bir düşüş yaşanacak.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • kara 3 yıl önce Şikayet Et
    Adam ulkesi icin gercekten cok sey yapiyo
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Arap basınından dikkat çeken erken seçim tarihi: Muhalefetin planlarını bozar
Suudi Arabistan'dan sürpriz Türkiye hamlesi: Uzun zaman sonra bir ilk!