ABD'den kritik 'asker' açıklaması! 'Türkiye'ye bağlı...'

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Binbaşı Sean Robertson, ABD'nin Suriye'nin kuzeydoğusuna asker sevk edeceği iddialarına ilişkin "Suriye'deki kuvvet durumumuzda bir değişiklik yok. Kuvvet seviyesi sahadaki koşullara bağlı olarak belirlenecek" dedi.

ABD'den kritik 'asker' açıklaması! 'Türkiye'ye bağlı...'
ABD'den kritik 'asker' açıklaması! 'Türkiye'ye bağlı...'
GİRİŞ 13.09.2019 05:55 GÜNCELLEME 13.09.2019 06:02
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

New York Times (NYT) gazetesinin 'Pentagon'un Suriye'ye '150 civarında asker sevk etmeyi planladığı' iddiasıyla ilgili açıklama yapan Pentagon SözcüBinbaşı Robertson, 'Suriye'deki kuvvet durumunda bir değişiklik olmadığını' söyledi. 

 

 

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den koordineli bir şekilde çekilme direktifini uygulamaya devam ettiklerini belirten Robertson, "Kuvvet seviyesi sahadaki koşullara bağlı olarak belirlenecek. Güvenlik nedeniyle sayı ve zaman konularına girmeyeceğiz" ifadelerini kullandı. 

'TÜRKİYE İLE YAPILAN  FAALİYETLERİN BAŞARILI OLMASINA BAĞLI'

 

 

ABD'nin Türkiye ile Suriye'nin kuzeydoğusunda 'güvenlik mekanizmasının' koşullarını süratle uygulamak üzere adımlar attığını aktaran ABD'li binbaşı iki ülke arasındaki mutabakatın bazı yerlerdeki sürecinin planlanandan daha hızlı ilerlediğini kaydetti. Robertson, "İş birliğimizi, koordinasyon ve istişaremizi artırmak için Türk müttefiklerimizle yakın çalışmaya bağlıyız" dedi.

NYT'nin ABD'li yetkililere dayandırdığı haberinde, söz konusu askerlerin Suriye'ye intikaline yönelik onayın Türkiye ile yapılan faaliyetlerin ilk aşamalarının başarılı olmasına bağlı olduğuna dikkat çekilmişti.

Gönderilecek askerlerin tam olarak ne görev icra edecekleri ise belirtilmemişti.

YORUMLAR 7
 • ali hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  bu yorumların sahipleri hangi partiye oy verdi acep. devir beyazı siyah, siyahı beyaz gösterme zamanı. dlin gavuru amerikadan geliyor suriyeyi parçalıyor, müslüman kardeş ülkede ona çanak tutuyor. allah soracak müttefiğin kimdi ?
  Cevapla
 • HamidiyeSüvarisi 1 yıl önce Şikayet Et
  siyonist kafir iblis yahudileri korumak için her türlü önlemi alıyor bu siyonist kafir iblis abd.
  Cevapla
 • SARIÇİÇEK 1 yıl önce Şikayet Et
  katil ABD
  Cevapla
 • Yavuz 1 yıl önce Şikayet Et
  Ülkem tehdit altında ABD yalanlarına neden dur denilmiyor.
  Cevapla
 • Türkiye, 1 yıl önce Şikayet Et
  ABD ısrarla PKK'yi desteklediğini sözlü olarak en yetkili ağızdan söylemesine rağmen, hala güvenli bölge için uzlaşmaya çalışıyoruz. Neyin uzlaşması anlamadım. Burada bir tavır konulmuşsa, ülke menfaatlerimiz doğrultusunda gereken adım hızlıca atılmalıdır. Beklediğimiz her saniye PKK ya eylem yapacak, yada olası tatbikata hazırlık yapacak, daha çok askerimizi öldürmeleri için mi hazırlık yapmalarına fırsat veriyoruz. Bu kararı verecek mercii, kendi evladının orada çatışacağı düşüncesiyle karar vermesi gerekmektedir. Bölgede sıcak temas kaçınılmaz. Er veya geç olacaktır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Büyük İstanbul depreminin habercisi mi? Korkutan sözler: Devam edecek
İbrahim Eren açıkladı: TRT1 dizilerinin başarısı tesadüf değil