İsrail'i uyardılar! İlhak olursa gerekli adımları atarız!

Avrupa Birliği (AB), İsrail'in Ürdün Vadisi'nde yeni bir yasa dışı Yahudi yerleşim birimi kurma planının ilhak tartışmalarının ardından geldiğini belirterek, 'AB durumu çok yakından takip etmeye devam edecek ve olası bir ilhak karşısında gerekli adımları atacak' açıklamasında bulundu.

İsrail'i uyardılar! İlhak olursa gerekli adımları atarız!
İsrail'i uyardılar! İlhak olursa gerekli adımları atarız!
GİRİŞ 18.09.2019 00:58 GÜNCELLEME 18.09.2019 00:59
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail hükümetinin Ürdün Vadisi'nde yasa dışı Yahudi yerleşim birimi kurulmasına onay vermesine tepki gösterildi.

 

 

"TÜM FAALİYETLERE SON VERİN! FİLİSTİN TOPRAKLARINDAKİ YERLEŞİM BİRİMLERİ HUKUKA AYKIRI"

"AB, Doğu Kudüs dahil işgal altındaki Filistin topraklarındaki tüm yerleşim birimlerinin uluslararası hukuka aykırı olduğunu tekrar vurguluyor." ifadesine yer verilen açıklamada, İsrail'e bu kapsamdaki tüm faaliyetlerine son verme çağrısı yapıldı.

 

 

"İLHAK OLURSA, AB GEREKLİ ADIMLARI ATACAK"

Yeni yerleşim birimi kararının "ilhak" tartışmalarından sonra geldiğine dikkat çekilen açıklamada, "Olası bir ilhak adımı çok ciddi bir şekilde uluslararası hukukun ihlali anlamına gelir, iki devletli çözümü zora sokar ve bölge istikrarını tehdit eder." uyarısında bulunuldu.

Açıklamada, AB'nin Kudüs de dahil 1967 sınırları öncesi hiçbir değişikliği tanımayacağı kaydedilerek, "AB durumu çok yakından takip etmeye devam edecek ve olası bir ilhak karşısında gerekli adımları atacak. İsrail hükümeti de dahil iki tarafın uluslararası hukuk uyarınca ve sorumlu bir şekilde davranmasını bekliyoruz." ifadesi kullanıldı. 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 29
 • makif 1 yıl önce Şikayet Et
  artık İKİYÜZLÜ POLİTİKALARINIZI bize yutturamazzınız . bu konuda eger samiimi iseniz İSRAİL in FİLİSTİN KUŞATMASINIna son vermer için FİLİSTN e ağır silahlar ve UÇAK GEMİ verin . İCRAAT görelim
  Cevapla
 • tunctunc 1 yıl önce Şikayet Et
  Karde$im Morgeriti soy adindan belli israil asilli almandir..bu söylemleri hem cok gec hemde mecburi bir söylem asla gercek ile ilgisi yok.Almanlarin israililere tek kelime degil tek harf bile söyleme yüzleri YOK..
  Cevapla
 • sinan ay 1 yıl önce Şikayet Et
  hadi lan ordan kimin için çalıştığınızı biliyoruz biraz daha sabredin size cevap vereceğiz
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Biz sizin ne gavur olduğunu biliyoruz.Gavur gavurun dostudur.Tavşana kaç tazya tut politikası.Avrupalı kafirlerin de kuyruğu yahudinin elinde
  Cevapla
 • İzmir 1 yıl önce Şikayet Et
  Ab tamamen çıkar menfaat ilişki peşin de koşan hristiyan topluluktur Müslüman alleyine bir şey çıkarmazlar dolanbazlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ayasofya'da heyecanlandıran keşif! 1483 yıllık sır ortaya çıktı
Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten sürpriz Türkiye çıkışı