Trump'tan kriz çıkartacak hamle! Askıya aldı

ABD Başkanı Donald Trump, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile temmuzda yaptığı telefon görüşmesi öncesi, ABD'nin bu ülkeye yaptığı yardımları askıya aldığını doğruladı.

Trump'tan kriz çıkartacak hamle! Askıya aldı
Trump'tan kriz çıkartacak hamle! Askıya aldı
GİRİŞ 24.09.2019 20:57 GÜNCELLEME 24.09.2019 20:59
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Trump, New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu öncesi, gazetecilere BM Genel Merkezinde açıklamalarda bulundu.

 

 

ABD Başkanı, ülke medyasında, Zelenskiy ile 25 Temmuz'da yaptığı telefon görüşmesinden önce bu ülkeye yönelik 400 milyon dolarlık yardımı askıya aldığına ilişkin iddiaları yanıtladı.

"YARDIMLARI ASKIDA TUTACAĞIM"

Trump, iddiaları kabul ederek, "Avrupa ve diğer ülkeler Ukrayna'ya yardım edene kadar bu yardımları askıda tutacağım, çünkü yardım yapmıyorlar." diye konuştu.

 

ABD'DE "BİDEN" İDDİALARI

Amerikan Wall Street Journal gazetesi, cuma günü, Trump'ın Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile temmuzda yaptığı telefon görüşmesinde, bu ülkeden Biden'in oğlunu soruşturmalarını istediğini öne sürmüştü.

Haberde, Trump'ın, Zelenskiy'e, Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın Ukrayna'daki iş anlaşmalarını araştırması için avukatı Rudy Giuliani ile çalışması gerektiğini söylediği kaydedilmişti.

DEMOKRATLARLA KRİZ

Ayrıca dün ABD basınında, Trump'ın Ukrayna liderine, sadece Biden ve ailesini soruştururlarsa yardım edeceğini şart koştuğu da iddia edilmişti.

Demokratlar ise iddianın doğru olması durumunda Trump'ın siyasi rakibine zarar verme peşinde olduğunu belirterek, ABD başkanına tepki gösteriyor.

Trump, söz konusu iddialar üzerine Zelenskiy ile yaptığı görüşmenin tamamen usullere uygun olduğuna işaret ederek, "Zelenskiy ile ne konuştuğumun önemi yok. Birileri Biden'ı araştırmalı." ifadesini kullanmıştı. 

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
    Bu adam,şımarık çocuk gibi.Dünya bunu nasıl dinlesin.Ciddiyetten uzak.
    Cevapla
  • Üseyin 10 ay önce Şikayet Et
    Fussilet Suresi, 15. ayet
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Orta ve kısa vadede altında beklenti! Yükselecek mi, düşecek mi?
Suikast timi Kanada'da! (07 Ağustos 2020 Cuma Günün Önemli Gelişmeleri)