Yunan ordusunda postal ve üniforma yetersizliği

Yunan ordusunda yeterli postal ve üniforma bulunamadığı için askerliğini yapmak için başvuran gençlerin başvurularının bir sonraki döneme kaydırıldığı iddia edildi.

Yunan ordusunda postal ve üniforma yetersizliği
Yunan ordusunda postal ve üniforma yetersizliği
GİRİŞ 28.09.2019 11:01 GÜNCELLEME 28.09.2019 11:01
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Yunan ordusunda askerlere verilebilecek yeterli postal ve üniforma hatta silah olmadığı iddiası ülkeyi karıştırdı. Askerliğini yapmak isteyen gençlere bu sefer Yunan ordusu yetersiz kaldı.

 

 

Postal ve üniforma eksikliğinden dolayı askerliğini yapmak için başvuran gençlerin başvurularının bir sonraki doneme kaydırıldığı iddia edildi. Yunan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos ''Şu anda ordunun destek verebileceğinden daha fazla askeri birliklere katılmak isteyenler var'' açıklamasını yaptı.

Yunan gazetesi askeri kaynakları ise, Yunan ordusunun bu kadar fazla askerin yemek ve giyim ihtiyacını karşılayamayacağını belirtti. Resmi rakamlara göre Yunan kara kuvvetlerinde subaylarla beraber toplam 93 bin 500 kişi bulunuyor. Yılda yaklaşık 60 bin gencin askerlik yaptığı belirtiliyor. 

 

 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
yunanistan
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • İMPARATOR 2 yıl önce Şikayet Et
  Hani istanbulu iki saatta alıyorlardı zırtolar
  Cevapla
 • VatandaşAli 2 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa güzelim ege ülkesini hem sömürüyor, hem borçlandırıyor, hemi de komşularına düşman ediyor. Hey uyan Yorgo, adelpha, arissa. Uyanın sizin komşunuz Türkiye iyi geçinin güzel geçinin, Avrupalı refah yaşar size savaşı yaşatır yoksulluk verir.
  Cevapla
 • M. Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Ekrem şimdi destek ziyaretine koşa koşa gider..
  Cevapla
 • Asım 2 yıl önce Şikayet Et
  yakında abd Besler, merak etmeyin.
  Cevapla
 • Köroglu 2 yıl önce Şikayet Et
  Dayan yorgo kıliçdaroglu ve ekibi kurtarır sizi siz zaten aynısınız Edirne’ye Enver gireceğine Bulgar girsin diyen cehape zihniyeti
  Cevapla
 • neoturk 2 yıl önce Şikayet Et
  depremde 1999da millete cürük bataniye dagitildini unutmayalim buda Cepcilerden, onlarada sifir kilometre elbisi diktirirler neden olsa PKK kampinda hersey var terzisinda Doktoruna kadar, buda Yunaistanin GÜNEYINDE... bilinsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Atina'da kaos! Otobanlar kapandı vatandaş isyan etti (25 Ocak Günün Önemli Gelişmeleri)