Çanlar Trump için çalıyor! İkinci muhbir ortaya çıktı

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Ukrayna ile yaptığı görüşmelere ilişkin ikinci bir muhbir daha ortaya çıktı.

Çanlar Trump için çalıyor! İkinci muhbir ortaya çıktı
Çanlar Trump için çalıyor! İkinci muhbir ortaya çıktı
GİRİŞ 06.10.2019 17:41 GÜNCELLEME 06.10.2019 17:42
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

ABD'de Trump'ın Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile yaptığı bir telefon görüşmesinde, Demokrat rakibi Joe Biden'ı soruşturmasını istediğine dair bir şikayet mektubu hazırlayan ve Trump'a karşı azil soruşturması açılmasına neden olan muhbirin ardından, ikinci bir muhbir olduğu belirlendi.

 

 

Amerikan istihbarat görevlisi olduğu belirtilen ilk muhbiri temsil eden hukuk şirketi yetkilisi avukat Mark Zaid, Amerikan basınına yaptığı açıklamada, yine istihbarat görevlisi ikinci bir muhbirin daha olduğunu belirtti. 

Zaid, söz konusu muhbirin, Amerikan İstihbaratı Başmüfettişliği ile Trump'ın Ukrayna ilişkilerine dair konuştuğunu ancak henüz bir şikayet mektubu sunmadığını kaydetti. 

 

 

AZİL SORUŞTURMASI

Trump ile Zelenskiy arasında temmuzda yapılan tartışmalı telefon görüşmesi, ABD Kongresindeki Demokratların Trump'a yönelik azil soruşturması açmasına neden olmuştu.

Trump'ın, Zelenskiy ile yaptığı telefon görüşmesinde bu ülkeden, Joe Biden'ın oğlunu soruşturmalarını istediği öne sürülmüştü. Trump ise Zelenskiy ile yaptığı görüşmenin tamamen usullere uygun olduğunu savunmuştu.

Trump'ın Ukrayna liderine ancak Biden ve ailesini soruşturması durumunda yardım edeceğini söylediği iddia edilmiş, Demokratlar da bu iddia üzerine azil soruşturması başlatmıştı.

ABD Başkanı Trump ise telefon görüşmesinden önce Ukrayna'ya 400 milyon dolarlık yardımların askıya alındığını bildirmişti.

Beyaz Saray, görüşmenin dökümünü yayımlamış ve yardımlarla görüşme arasında ilişki olmadığını savunmuştu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 5
 • Bir Dost 7 ay önce Şikayet Et
  ABD çok başlı bir devlettir, başkan ise sadece bir kukladır. ABD yi yöneten pentagon ve CIA dır. Onları yöneten ise İngilteredir.
  Cevapla
 • Kartal 7 ay önce Şikayet Et
  Trump’ u baktılar İran’a savaş açmıyor silah tüccarları onu yıkıp savaşacak Başkan getirecekler
  Cevapla
 • misafir 7 ay önce Şikayet Et
  bu dümenlerin hepsi yahudilerin işidir. maksat hiç bir zaman doğruyu bulmak yanlışı cezalandırmak abd menfaatlerini korumak filan değildir. maksat avenjelistlerin ve siyonistlerin sapık inançlarını gerçekleştirmek için devamlı dümen çevirmektir.
  Cevapla
 • canturk 7 ay önce Şikayet Et
  trump işini siyonistlerin istediği gibi yapamadıgı ıcın sıyonıstler trumpu devırmeye calısıyor yerıne bırını hazırladılar ve trumpu devırmenın tek yolu da saıbe ve delıller cıkartarak kendı halkının gozu onunde kucuk dusurmek sıyonıstler abd halkını temsıl etmıyor aksıne ısraıl ne ısterse onu yapıyor pentagonu ele gecırmısler ve ne ısterlerse onu yaptırıyorlar dıye dusunuyorum abd halkı darbe yapmalı ve ve yahudı olmayan kendı sectıklerı bırını abd nın basına getırmelı yoksa omurlerının sonuna kadar sıyonıst yahudıler yonetecek abd yı ve dunyayı
  Cevapla
 • nuri 7 ay önce Şikayet Et
  entrikalarla dalavere ile Devletleri yiktiniz senin içinde iki tane muhbir bulurlar gerekirse 22 tane bulurlar Irak'ta kitle imha silahları vardı 2 milyon insan oldu
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'deki sistemin benzeri yok ABD ve Rusya bu işi çözemedi!
Van'ın koronavirüsle imtihanı!