Bulgaristan'dan AB'ye sert tepki! Türkiye'ye saldırmayı bırakın

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, "Brüksel Türkiye’ye karşı bu saldırgan tavrını bir tarafa bıraksın. Brüksel uzak, Türkiye sınırı ise hemen yanı başımızda ve Türkiye’de 4 milyon göçmen bekliyor." dedi.

Bulgaristan'dan AB'ye sert tepki! Türkiye'ye saldırmayı bırakın
Bulgaristan'dan AB'ye sert tepki! Türkiye'ye saldırmayı bırakın
GİRİŞ 12.10.2019 17:18 GÜNCELLEME 12.10.2019 17:20
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Borisov, Sliven kenti bölgesinde düzenlenen 15. Besiciler Fuarı’nda basına yaptığı açıklamada, Türkiye ile Bulgaristan arasında düzensiz göç ile ilgili daha önce yapılmış anlaşmanın Türkiye tarafından dört dörtlük uygulandığını ve Bulgaristan sınırında bir göç baskısı olmadığını söyledi.

 

 

Avrupa Birliği’nin (AB) Türkiye ile ilişkilerinde diplomasi ve olumlu yaklaşım tarzını esas alması gerektiğine işaret eden Borisov, şunları kaydetti:

"Brüksel Türkiye’ye karşı bu saldırgan tavrını bir tarafa bıraksın. Brüksel uzak, Türkiye sınırı ise hemen yanı başımızda ve (Türkiye’de) 4 milyon göçmen bekliyor. Bizim Türk makamları ile iyi komşuluk esaslarına dayalı net bir anlaşmamız var ve görüldüğü üzere sınırımızda düzensiz göç baskısı sıfır. Dolayısıyla yeni göç dalgasını bekleme bahanesiyle yeni göçmen-mülteci kampları kurmaya niyetimiz yok."

 

 

Kamplar, tel örgüler ve başka duvarların düzensiz göçe bir engel olamayacağının altını çizen Borisov, gelecek Perşembe Brüksel’e yapacağı ziyarette AB liderleri ile bunu görüşeceğini ifade etti. Türkiye ile iyi komşuluk ilişkileri, diplomasi ve karşılıklı anlaşmanın önemine değinen Borisov, Suriye’deki sorunlara tek çözümün diplomasi olacağını sözlerine ekledi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • İnsaf 11 ay önce Şikayet Et
  Bu soğuk havalarda Avrupa nın insafına mülteciler bırakılırsa...vay başına gelenler insanlığın...yazık olur
  Cevapla
 • Irfan 11 ay önce Şikayet Et
  Ben avusturya da yaşıyorum kapıların açılmasını hemen bu saat bekliyorum Reise iletin lütfen bu mesajı kapıları acın gelen gelsin
  Cevapla
 • Erhan 11 ay önce Şikayet Et
  Türkiye 100 bin sığınmacıya önce bir yol vermeli durumun vahametini ciddiyetini Avrupa iyi kavramalı Türkiye’nin operasyonlarına uzaktan horlamalarını keser Avrupa’nın
  Cevapla
 • Adam 11 ay önce Şikayet Et
  Boris te aynı kanıda göcmen kampı kurmam bende kapılari açarim gelen suriyeliler viyanaya dayanır diyo, nede olsa onlarda osmanlı bakiyesi Fatihin torunu sayılır
  Cevapla
 • Bırısı 11 ay önce Şikayet Et
  Bencede sınır acılmalı bu tavırlar karsısında . bız ne cekersek vıcdanımızdan cekıyoruz . denızın kenarında bır bebek cesedı bır sey ıfade etmıyorsa . ınsanlık bıtmıstır.
  Cevapla
 • Ahmet 11 ay önce Şikayet Et
  İlk önce sizin basiniz yanacak Avrupa'nın umrumda değil Yunanistan da çok konuşuyor Bulgar akillanmisa benziyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İngiltere Başbakanı Johnson'dan korkutan koronavirüs açıklaması
Finans dünyasının karanlık yüzü: BlackRock! 7,3 trilyon doları yönetiyor