ABD'ye ait savaş uçakları Ayn el Arab'taki ABD üssünü bombaladı

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde başlattığı terör temizliğiyle bölgeden çekilmeye devam eden ABD askerleri, PKK’yla işbirliğine delil olabilecek her türlü malzemeyi de üsleri terketmeden önce yakıyor. ABD kuvvetleri, Fransız Çimento firması LaFarge’ın tesisleri içerisindeki karargahını boşaltırken, belge, teçhizat ve malzemeyi yakarak imha etti. Ayn El Arap'taki ABD üssü yine ABD uçakları tarafından vuruldu.

ABD'ye ait savaş uçakları Ayn el Arab'taki ABD üssünü bombaladı
ABD'ye ait savaş uçakları Ayn el Arab'taki ABD üssünü bombaladı
GİRİŞ 17.10.2019 09:01 GÜNCELLEME 18.10.2019 06:59
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

Suriye’nin kuzeyinden çekilmeye devam eden ABD askerleri, PKK/YPG terör örgütüyle işbirliğine ve bölgedeki operasyonlarına delil olabilecek her türlü malzemeyi de üsleri terketmeden önce yakmaya başladı. Önce Tel Abyad ile Rasulayn arasındaki 4 gözlem noktasını boşaltan ABD, önceki gün de Münbiç’teki Al Saida üssünden çekildi.

 

 

Bu kez benzer bir hareketlilik Aynel Arab’ta yaşandı. Pentagon Fransız Çimento firması LaFarge’ın tesisleri içerisindeki ABD Özel Kuvvetleri Karargahı’nı boşalttı. Uydu görüntülerinde, ABD Özel Kuvvetleri’nin tesisten ayrılmadan önce çok sayıda özel belge, teçhizat ve malzemeyi ele geçirilmemesi amacıyla yakarak imha ettiği bölgeden yükselen duman sayesinde belirlendi. ABD medyası daha önce Rusya’nın eline bırakılan ABD üslerinde imha faaliyeti yürütülmemesi eleştiren haberlere yer vermişti. Öte yandan DEAŞ karşıtı koalisyon sözcüsü Albay Myles Caggins, ABD askerlerinin Rakka, Tabka ve Suriye’nin kuzeydoğusundaki Fransız Lafarge Çimento Fabrikası’ndan çekildiğini açıkladı.

KOALİSYON ÜSSÜ VURDU

 

 

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR)'nin açıklamasına göre, daha önce ABD askerleri tarafından boşaltılan üs, kimliği bilinmeyen ancak ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyona ait olduğu düşünülen uçaklarca bombalanarak kullanılmaz hale getirildi.

KAYNAK: AJANSLAR
YORUMLAR 51
 • lotuss 4 yıl önce Şikayet Et
  Allah için hak için yola çıktınmı rabbin yardımcın olur düşmanın eli ayağı tutulur delilleride yok eerler
  Cevapla
 • fen 4 yıl önce Şikayet Et
  DAEŞ'i nasıl yetiştirip kullandıkları ve daha nasıl kullanacaklarına dair belge ve daha neler neler. pyd ile işbirliği zaten ortada.
  Cevapla
 • AKINCI 4 yıl önce Şikayet Et
  Gerçek terörist, BATI,ABD ve İsrail. Bunlar, terörist yetiştirme konusunda uzman.Delilleri de bu yüzden imha ediyorlar.
  Cevapla
 • Feti Ahmet Yirik 4 yıl önce Şikayet Et
  Hey kurban olduğum ALLAH sen isteyipte olmayacak şey yok bunları bir birlerine düşür belâlarını verki bizimle uğraşmasınlar.
  Cevapla
 • faruk 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu uçaklar incirlikten mi kalkıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Filipinler beşik gibi! 7,6'lık depremden sonra bir büyük sarsıntı daha!
İsrail ordusuna kabus gibi gece! Kassam'ın peş peşe iki baskınında büyük kayıp