20 bin çocuğu dağa çıkardılar 500'ü hayatta

PKK'nın çeşitli yollarla dağa çıkardığı çocuklar hakkında SETA tarafından bir panel düzenlendi. Panele, sol terör örgütlerini yakından tanıyan Aytekin Yılmaz'ın sözleri damga vurdu.

20 bin çocuğu dağa çıkardılar 500'ü hayatta
20 bin çocuğu dağa çıkardılar 500'ü hayatta
GİRİŞ 17.10.2019 08:22 GÜNCELLEME 17.10.2019 08:45
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

İstanbul'un Eyüp ilçesinde, Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nın (SETA) düzenlediği, terör örgütü PKK'nın 18 yaş altı çocuk militanların konu alındığı panele çeşitli isimler katıldı.

 

 

PKK zoruyla ailelerinden koparılmış çocukları konu alan panelde, olay hukuki, akademik, siyasi ve toplumsal açıdan ele alınırken, bazı konuşmacılar dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

O konuşmacılardan biri de, 10 yıl cezaevinde kalan ve terör örgütlerini yakından tanıyan Aytekin Yılmaz'dı. Yılmaz cezaevinden çıktıktan sonra yazdığı kitaplarla ve yaptığı çarpıcı açıklamalarla terör örgütlerinin hedefi olmuştu.

 

 

35 YILDA 20 BİN 'ÇOCUK MİLİTAN'

Panele katılan yazar Aytekin Yılmaz  konuşmasında ''İçişleri Bakanı, örgüt yayınlarının ve kendi tanıdıklarımdan dinlediğim bilgi: Son 35 yılda 20 bin civarında çocuktan savaşçı yapıldı." diye konuştu.

Yılmaz, konuşmasının devamında, "Çocuktan savaşçı mı olur? Çocuklar kelimenin tam anlamıyla örgüt kırsal kesim, köyler, mezralar basmış. Propaganda çalışmaları yapmış ve omzunda tüfek tutabilecek yani ortaokul ya da liseli de olabilir 14-15 yaş ayrımı yapmadan birlikte dağa kampa götürmüşler.'' ifadelerini kullandı.

Dağa kaçırılan çocukların çatışmalara zorla sokulduğunu ifade eden Yılmaz, 35 yılda dağa çıkanlardan hayatta kalanların 500 civarında olduğunu dile getirdi.

"BİZ ANNELER ARTIK YETER DİYORUZ"

PKK'nın dağa kaçırdığı çocuklardan birinin annesi olan Aysel Bozkurt, "Ben hiçbir çocuğun örgüte katılmasını istemiyorum. Hiçbir annenin evladının ölüsünü görmek istemiyorum. Yıllardır çocuklar hep örgüte katıldı ve yıllarca anneler ağladı. Nereye kadar. biz artık yeter diyoruz.'' ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  40 YIL pkk pisliği anlatılsa yine bitmez bu insanlık düşmanları nın.
  Cevapla
 • Ali 9 ay önce Şikayet Et
  Hani birleşmiş milletler Kürt çocuklar kaçırılırken insan hakları ihlali olmuyorda Türkiye bu çocukları kurtarırken mi insan hakları ihlali oluyor
  Cevapla
 • Hamdi 9 ay önce Şikayet Et
  Müslüman olan kürtler hdp ye oy verip aslında katillerinize oy veriyorsunuz ne zaman anliycaksiniz sizleri amaçları için kullanıyorlar manyak siyonist gavurların emelleri için yahu onlarda acıma merhamet diye bir şey yok dünyadaki tek masum şey cocuk bebeklere acımıyorlar hdp nin gerçek yüzünü görün anlayın Allah aşkına sizler destek verdikçe ülkemizi bölmeye çalışanlar yüz buluyorlar
  Cevapla
 • Yıldırım 9 ay önce Şikayet Et
  Kürtler ne yazık ki sandıkta yeter diyemedi.
  Cevapla
 • vatandaşın biri 9 ay önce Şikayet Et
  teröristler kendi çocuklarını yurtdışında, kolejlerde okutuyor... Kürt çocuklarını da cahil bırakıp, dağa çıkarıyor. kullanıyor... KÜRTLERİ KULLANIYORLAR.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunanistan'ın hiç şansı yok! İşte Türkiye ve Yunanistan'ın askeri gücü!
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum