Anlaşma sonrası Trump'tan dikkat çeken Türkiye ve Erdoğan açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye ve ABD arasında varılan Suriye anlaşması için yeni bir açıklama yaptı. Trump, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Bugün, Orta Doğu'da muazzam bir gün. Alışılmışın dışındaydı ama daha önce kimsenin yıllar yılı yapamadığı bir şeyi yaptık" dedi.

GİRİŞ 18.10.2019 05:53 GÜNCELLEME 18.10.2019 06:10
Bu Habere 78 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye ile ABD arasında sağlanan Suriye anlaşmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti. Trump, Teksas eyaletinde katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmada, ABD ile Türkiye arasında Fırat'ın doğusu konusunda varılan anlaşmaya ilişkin "Bugün, Orta Doğu'da muazzam bir gün. Alışılmışın dışındaydı ama daha önce kimsenin yıllar yılı yapamadığı bir şeyi yaptık" ifadelerini kullandı.

Kimseyle savaşmayı istemediğini vurgulayan Trump, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Kürtlere ve Kürt liderlere teşekkür ediyorum. Ve perde arkasında bizi destekleyen diğer ülkelere teşekkür ediyorum. Bu (anlaşma) muhteşem bir şey" diye konuştu.

DEAŞ'ın tamamen kontrol altında olduğunu savunan Trump, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya da katkıları için teşekkür etti.

Trump, Suriye konusunda müzakereler yapıldığını ve sonunda bir anlaşma sağlandığını belirterek, "Bu durum Türkiye'nin ötesinde, Suriye'nin de diğer tüm ülkelerin de ötesinde. Ortada felaket bir savaş olabilirdi ve milyonlarca insan ölebilirdi. Biz yapabileceğimizi yaptık" dedi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 78
 • Yistif - Rize 9 ay önce Şikayet Et
  Bu adamın milyonlarca kişi ölebilirdi demesinin sebebi bizle savaşmaktan bahsediyor sanırım. Yani milyonlarca Türk ölebilirdi demek istiyor eğer Türkiye operasyonu durdurmasaydı. Evet haklı abd ile savaşırsak milyonlarca insan ölebilir ama bilsinler ki hepsi Türk olmayacak. Ne kadar Türk var ise bir o kadar da amerikalı olacak. Belki kazanan da olmayacak ama kaybeden biz olmayacağız Allah'ın izniyle...
  Cevapla
 • Analist 9 ay önce Şikayet Et
  Bazıları tezkerelerle ABD askerlerinin Türkiye üzerinden darul'islamı ayaklar altına aldığı günlerden yeröristlerin ve ABD askerlerinin kuyruğunu kıstırarak çekildiği günlere gelişimizi ya unutuyor ya da hazmedemiyor. Yaşa Tayyip Paşa, Yaşa Türk askeri, yaşa Türk milleti...
  Cevapla
 • Mustafa 9 ay önce Şikayet Et
  Yeni taarruz için hazırlık yapınız, gavurun oğlu strateji değiştirecek
  Cevapla
 • savas 9 ay önce Şikayet Et
  Ne diyo bu dingil yaw.
  Cevapla
 • muhterem 9 ay önce Şikayet Et
  türkiyenin tek eksiği ekonomi nerden vuracaklarını biliyorlar o yüzden biran önce ekonomiyi güçlendirmeliyiz üretim üretim başka yolu yok
  Cevapla
 • Yıldırım 9 ay önce Şikayet Et
  Millet israftan vaz geçmeli,alış veriş manyağı çok.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den tarihi rest: Şer ittifaklarını yerle yeksan edecek kudrete sahibiz
Bakan Albayrak açıkladı: İlk kez eşik değerin üzerine çıktı