Zaharova bu kez kahkahalar atarak vurdu

Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un NATO ile ilgili sözlerine Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova’dan kahkahalı cevap geldi.

Zaharova bu kez kahkahalar atarak vurdu
Zaharova bu kez kahkahalar atarak vurdu
GİRİŞ 08.11.2019 10:21 GÜNCELLEME 08.11.2019 10:21
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Tüm dünyada NATO (Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü) ile ilgili tartışmalar devam ederken son olarak Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, NATO ile ilgili sorgulayıcı ifadeler kullandı. Macron, Ekonomist Dergisi’nde yayınlanan röportajında, "NATO, baş düşman olarak görülen Varşova Paktı'na bir yanıt olarak tasarlandı. 90'lı yıllarda, baş düşmanın yok olması sonrası bu jeopolitik projeye yeni bir anlam kazandıramadık. Rusya'nın baş düşman olmaya devam ettiğini düşünmek ise anlamsız" dedi.

Macron Türkiye'ye saldırıp NATO'ya sert çıktı: Beyin ölümü gerçekleşti

 

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un röportajda en dikkat çeken sözleri ise "NATO'nun beyin ölümü gerçekleşmiştir" ifadesi oldu.

SOSYAL MEDYADAN KAHKAHA İKONLARI ATARAK MESAJ YAYIMLADI

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un bu ifadeleri tüm dünya gündemine bomba gibi düşerken bu açıklamaya en dikkat çeken tepkiyi yine Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova verdi. Hemen hemen her fırsatta ABD ve NATO’yu hedef alan Zaharova bu kez NATO’yu Macron’un sözleriyle vurarak alaycı ifadeler kullandı. Sosyal medya hesabından Macron’un sözlerine karşılık bir mesaj paylaşan Zaharova, "NATO'nun şu anki durumunun doğru bir açıklaması. Doğru sözler ve konunun aslını anlamışlar" dedi.

Zaharova bu mesajında ise sosyal medya dilinde alaycı bir ifade olan kahkaha ifadesi ikonlarını kullandı.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • İhtiyar 6 ay önce Şikayet Et
    İstediğiniz olmayınca natonun beyin ölümü gerçekleşti ama isteğiniz olunca çakallar!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yabancı askerleri Hafteri teker teker bırakıyor
Sosyal yardıma başvurdu, mal varlığı şaşkına çevirdi