Rutte: Türkiyesiz bir NATO düşünemiyorum!

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, "Türkiyesiz bir NATO’yu düşünemiyorum. Türkiye'nin ittifakı NATO’nun işleyişi için çok önemli. Bir NATO üyesini korumak için Türkiye’ye çok ihtiyacımız var. Onlar bizim doğu tarafımız. NATO, Türkiye’nin de sayesinde dünya tarihinin en güçlü ve başarılı askeri birliğidir." dedi.

Rutte: Türkiyesiz bir NATO düşünemiyorum!
Rutte: Türkiyesiz bir NATO düşünemiyorum!
GİRİŞ 09.11.2019 12:34 GÜNCELLEME 09.11.2019 12:35
Bu Habere 97 Yorum Yapılmış

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Türkiye'nin bulunduğu coğrafi bölgeden dolayı hem Suriyeli sığınmacı akını hem de terör örgütü DEAŞ konusunda çok fazla sıkıntı çektiğini söyledi.

 

 

''TÜRKİYE ÇOK FAZLA SIKINTI ÇEKİYOR''

DEAŞ'lıların herkesin ortak bir sorunu olduğunu belirten Rutte, "Türkiye bulunduğu coğrafi bölgeden dolayı hem Suriyeli mülteci akını hem de DEAŞ konusunda onları doğrudan ilgilendirdiği için çok fazla sıkıntı çekiyor. Bu tür sorunların çözülmesi için Türkiye ile daha önceleri çok kez masaya oturduk." dedi.

 

 

''TÜRKİYE'SİZ BİR NATO'YU DÜŞÜNEMİYORUM''

Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı ile endişelerinin NATO'ya üyeliği ile alakalı olmadığını kaydeden Rutte, "Türkiyesiz bir NATO’yu düşünemiyorum. Türkiye'nin ittifakı NATO’nun işleyişi için çok önemli. Bir NATO üyesini korumak için Türkiye’ye çok ihtiyacımız var. Onlar bizim doğu tarafımız. NATO, Türkiye’nin de sayesinde dünya tarihinin en güçlü ve başarılı askeri birliğidir." değerlendirmesinde bulundu.

''ABD'NİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR''

Rutte, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un dün söylediği ''NATO'da beyin ölümü gerçekleşti'' sözleriyle ilgili ise "Macron'un bazı endişelerine katılıyorum. Aynı zamanda NATO’nun dağılmasını önlemek gerekir ve Avrupa Birliği'nin (AB) tek başına kendini koruyamayacağı gerçeğini bilmemiz lazım. Bunun için ABD'nin desteğine ihtiyacımız var." diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 97
 • Muhittin Aksoy 1 yıl önce Şikayet Et
  Kendilerine bedava Asker ariyorlar Nato falan kalmadi biz bunu biliyoruz Nato tatbikatin da Atatürkün ve RTE nin Resmini koyup da Düsman gösterdiniz bunlari unutmadik.
  Cevapla
 • Vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  İcraata gel icraata, lafla peynir gemusi yürümüyor, turkiyenin gazını almaya çalışıyor, iyi polis, kötü polis oynuyor bunlar, yemezler.
  Cevapla
 • Manisalı 1 yıl önce Şikayet Et
  İyi hoş diyorsun da icraatta böyle bir şey yok göremiyoruz.neden acabaaaa
  Cevapla
 • Fth 1 yıl önce Şikayet Et
  Siz birden fazla yüzü olan sahtekar insanlar topluluğusunuz.
  Cevapla
 • Taşkent 1 yıl önce Şikayet Et
  Sen git . kralın gelsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Almanya'da tarihi gün: Merkel dönemi bitiyor
AKINCI TİHA'da müthiş detay! Haluk Bayraktar açıkladı!